Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„PlayStation chce utrzymać dominację, osłabiając Xboxa” - uważa Phil Spencer

Biznesmen komentuje działania Sony.

Phil Specner - szef działu Xboxa - skomentował działania Sony przeciwko trwającemu procesowi przejęcia Activision przez Microsoft. Biznesmen uważa, że japońska korporacja chce się rozwijać poprzez osłabianie konkurencji.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) postanowiła spróbować zablokować transakcję, pozywając Microsoft. Argumentem w tej sprawie była obawa o możliwość ograniczenia dostępności tytułów Activision na innych platformach oraz wczesnego zdominowania wciąż rozwijających się rynków streamingu i abonamentów z grami. Sprawa wciąż jednak nie jest przesądzona.

Wypowiedź padła na antenie podcastu Second Request. Szef Xboxa stwierdził między innymi, że „Sony jest jedynym dużym przeciwnikiem przejęcia” i wynika to z faktu, że „próbuje chronić swoją dominację na rynku osłabiając Xboxa”.

Sony widzi rozwój branży zupełnie inaczej niż my. Nie wydają swoich gier w tym samym dniu na PC i konsolach oraz nie dodają nowych produkcji od dnia premiery do swojej subskrypcji” - dodał biznesmen, jednocześnie ponownie podkreślając, że według niego przejęcie będzie korzystne dla graczy.

Spencer uważa bowiem, że gry Activision staną się łatwiej dostępne, jeśli trafią do abonamentu Game Pass. Miesięczny koszt subskrypcji jest bowiem niższy niż pełna cena większości tytułów wydawcy w dniu premiery. Microsoft obiecał także, że gry z cyklu Call of Duty trafią pojawią się po raz pierwszy od dawna na platformach Nintendo.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze