Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piston - miniaturowy komputer do grania od Valve

Urządzenie zaprezentowano na targach CES.

Firma Xi3 ogłosiła na targach CES, że zajmie się produkcją nowego komputera do gier dla Valve. Urządzenie, które będzie w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości HD na dużych ekranach, jest finansowane właśnie przez właściciela usługi Steam.

Mowa oczywiście o zapowiadanym od dłuższego czasu Steambox, choć robocza nazwa prezentowanego komputera to „Piston”. Nowe urządzenie jest budowane specjalnie z myślą o systemie dystrybucji cyfrowej Valve i trybie Big Picture.

Wygląd zewnętrzy urządzenia demonstracyjnego. Źródło: Polygon.com

Dokładne dane techniczne urządzenia nie są znane. Serwis Polygon dotarł do kilku szczegółów w rozmowie z prezesem Xi3. „Steambox” będzie podatny na modyfikacje i wymianę podzespołów, takich jak procesor czy pamięć RAM. Model demonstracyjny, prezentowany na targach CES, posiadał szereg złącz, m.in. 8 portów USB 2.0 i 3.0, wyjście HDMI i 4 miejsca na podłączenie dysków eSTATp. Szef firmy poinformował, że wewnątrz znajdziemy nawet 1 TB przestrzeni dyskowej.

Piston jest wzorowany na innym urządzeniu z oferty Xi3 - komputerze X7A - którego cenę ustalono na 999 dol. Nie wiadomo, czy koszt urządzenia Valve będzie na podobnym poziomie.

- Dzisiejsze ogłoszenie to nowy etap dla Xi3. Nowy komputer umożliwi grę w tysiące tytułów, na sprzęcie, który mocą przewyższa konsole, a przy tym mieści się w dłoni - mówił Jason Sullivan, założyciel i szef Xi3.

Szybki rzut oka na serwis Kickstarter ujawnia, że firma starała się sfinansować urządzenie o identycznym wyglądzie zewnętrznym we wrześniu zeszłego roku, ale nie osiągnęła zakładanego celu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze