Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy obrazek i trochę informacji o Legend of Grimrock 2

Akcja przenosi się na powierzchnię?

Niezależne studio Almost Human opublikowało pierwszy screen z Legend of Grimrock 2. Na obrazku widzimy słoneczny krajobraz, co stanowi znaczną zmianę klimatów w porównaniu do mrocznych lochów i podziemi z pierwszej części serii.

Na oficjalnej stronie studia znaleźć można także wpis, w którym twórcy wymieniają, jakie koncepty odrzucili przed rozpoczęciem prac nad nową grą. Możemy więc założyć, że Legend of Grimrock 2 nie będzie grą roguelike z losowo generowanym światem. Nie powinniśmy też spodziewać się gigantycznych obszarów i otwartego świata, choć twórcy zapewniają, że szykują większą różnorodność geograficzną i ciekawsze lokacje.

Legend of Grimrock 2 pierwotnie planowano wydać jako DLC do pierwszej części. Jednak dodatek rozrósł się i ostatecznie postanowiono rozpocząć prace nad nowym projektem.

Legend of Grimrock to klasyczna gra RPG w nowoczesnej oprawie. Czwórkę bohaterów prowadzimy poprzez skomplikowane lochy. Niezależna gra odniosła spory sukces - sprzedano ponad 600 tys. egzemplarzy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze