Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy komentarz Sony po zakupie Activision Blizzard przez Microsoft

Firma liczy na dotrzymanie zobowiązań.

Po raz pierwszy od ogłoszenia zakupu Activision Blizzard przez Microsoft, głos w sprawie zabrali przedstawiciele Sony.

Rzeczniczka japońskiej korporacji przesłała oświadczenie serwisowi Wall Street Journal. Jak podkreśla, firma ma nadzieję, że bieżąca sytuacja nie wpłynie negatywnie na relacje z wydawcą Call of Duty.

- Oczekujemy, że Microsoft dotrzyma zobowiązań zapisanych w kontraktach i zadba o to, by gry Activision pozostały multiplatformowe - mówi przedstawicielka Sony.

Japońska korporacja wyraziła tym samym nadzieję, że serie pokroju wspomnianego Call of Duty wciąż będą ukazywały się na PlayStation. Co ciekawe, niektórzy eksperci są przekonani, że amerykańscy urzędnicy mogą nie zgodzić się, by cykl stał się exclusivem urządzeń Xbox.

Sam Microsoft nie odniósł się bezpośrednio do losów marek Activision Blizzard na konkurencyjnych sprzętach. Nieoficjalne wieści Bloomberga wskazują jednak, że firma chce wydawać niektóre gry na platformach Sony, dbając o treści na wyłączność swoich konsol.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły