Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na gameplay w grze Elex od twórców serii Gothic

Dziewięć minut akcji i zwiedzania.

Gamescom okazał się być świetną okazją dla studia Piranha Bytes na zaprezentowanie pierwszych ujęć z ambitnej produkcji Elex, debiutującej w przyszłym roku.

Wystarczy jedna strzała w kolano

Jak na twórców serii Gothic i Risen przystało, ponownie mamy do czynienia z grą RPG: z akcją w otwartym świecie i kamerą umieszczoną za plecami bohatera.

Prezentowana jest wczesna wersja alpha, w języku niemieckim. Postać zaczyna od ograbienia opuszczonego obozowiska, gdzie znajduje dwadzieścia Zigarette.

Następnie przechodzimy do walki. Ponownie widać tu cechy charakterystyczne Piranha Bytes: sztywne animacje, przeciwników przypominających ścierwojady i stosunkowo wysoki poziom trudności.

Akcję urozmaica za to plecak odrzutowy oraz broń palna, której używanie ograniczają wyjątkowo wolno poruszające się pociski.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Do tego spojrzenie na postacie niezależne i kilka zabudowań oraz innych lokacji: zgodnie z założeniami uniwersum, nowoczesna technologia łączy się krajobrazami przypominającymi raczej kolejną odsłonę cyklu Gothic.

To samo dotyczy przeciwników. Bohater walczy nie tylko z potworami i mutantami, ale także z przeróżnymi robotami, z wielkimi maszynami kroczącymi włącznie.

Oglądany w grze kres zaawansowanej cywilizacji związany był z meteorem, który spustoszył okolicę. Przyniósł jednak także nowy minerał - tytułowy Elex - pozwalający korzystać z magii i uruchamiać maszyny.

Zadaniem garstki ocalałych jest więc połączenie nowych możliwości ze zniszczoną technologią, by przeżyć, ale także odbudować cywilizację.

Główny bohater podróżuje swoim wiernym szybowcem, by wkrótce rozbić się w górach. Postać wywodzi się z militarnej frakcji Alb, będąc od dziecka faszerowana zasobami Elex w celu wzmocnienia siły i wyeliminowania emocji.

Teraz, bez dostępu do cennego minerału, nasz biedny bohater po raz pierwszy w życiu doświadcza emocji, otoczony wrogami, daleko od pobratymców, na całkiem nowej ścieżce.

Elex zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One za sprawą firmy THQ Nordic.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły