Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na Resident Evil Revelations na PS4 i Xbox One

Pięcioletnia gra z 3DS.

Capcom opublikował pierwsze spojrzenie na odświeżoną wersję Resident Evil Revelations, zmierzającą na PS4 oraz Xbox One. Jest nieźle, jak na pięcioletnią konwersję z 3DS.

Podano także datę premiery, choć tylko dla Japonii - 31 sierpnia. Gracze z Europy i Stanów Zjednoczonych poczekają do tegorocznej jesieni.

Produkcja debiutowała na Nintendo 3DS w 2012 roku, lecz można zakładać, że na nowych konsolach ukaże się port bazujący na konwersji z PC, PS4, X360 i Wii U.

Rozpoczynając rozgrywkę, dobijamy motorówką do dryfującego po Morzu Śródziemnym statku „Queen Zenobia”. Misją jest odnalezienie kolegów przybyłych wcześniej na pokład, ale sytuacja szybko się komplikuje.

Poznajemy historię zbudowanego na wodzie i zrujnowanego w wyniku ataku terrorystycznego miasta Terrorgrigia. Rozprzestrzenia się tu tajemniczy wirus, zamieniający żywe istoty w bestie. Musimy oczywiście dowiedzieć się, kto - oraz po co - go stworzył.

Wcielając się w rolę członków organizacji Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSAA), ruszamy do szturmu. W Revelations oddano w nasze ręce kilka postaci, między innymi dobrze znanych, jak Chrisa Redfielda i Jill Valentine.

Akcję Resident Evil Revelations osadzono pomiędzy czwartą a piątą częścią serii. I tak jak poprzednio, poziomy najczęściej pokonujemy z partnerem u boku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze