Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwie części Resident Evil: Revelations trafią na Switch

AKTUALIZACJA: Data premiery.

Aktualizacja (01.08): Capcom potwierdził, że obie odsłony serii Resident Evil: Revelations zadebiutują na Nintendo Switch jednocześnie. Premiera 28 listopada tego roku.

Cenę ustalono na 20 euro (ok. 85 zł) za sztukę.

W planach jest także zestaw pudełkowy, zawierający pierwsze Revelations na karcie pamięci, ale już sequel tylko w postaci kodu upoważniającego do pobrania gry przez sieć. Nie jest obecnie jasne, czy wydanie trafi do Polski.

***

Oryginalna wiadomość (07.09): Capcom ogłosił, że obie odsłony serii Resident Evil: Revelations trafią także na konsole Switch.

Jednocześnie podano, że odświeżone wydanie pierwszego Resident Evil: Revelations zadebiutuje 29 sierpnia na PS4 i Xbox One. Później - jesienią tego roku - produkcja ukaże się na nowej konsoli Nintendo, już razem z Resident Evil: Revelations 2.

Resident Evil: Revelations 2

RER1 debiutowało na Nintendo 3DS w 2012 roku. Rozpoczynając rozgrywkę, dobijamy motorówką do dryfującego po Morzu Śródziemnym statku „Queen Zenobia”. Misją jest odnalezienie kolegów przybyłych wcześniej na pokład, ale sytuacja szybko się komplikuje.

Poznajemy historię zbudowanego na wodzie i zrujnowanego w wyniku ataku terrorystycznego miasta Terrorgrigia. Rozprzestrzenia się tu tajemniczy wirus, zamieniający żywe istoty w bestie. Musimy oczywiście dowiedzieć się, kto - oraz po co - go stworzył.

Co interesujące, remaster zaoferuje nie tylko ładniejszą grafikę, ale także aż cztery różne rodzaje sterowania, bazujące na przeróżnych stylach z całej serii.

Resident Evil: Revelations 2 to już całkiem nowa produkcja z 2014 roku, wydana pierwotnie w pięciu odcinkach. Przedstawia historię Claire Redfield i Moiry Burton, które zostają porwane i umieszczone w opuszczonym więzieniu na wyspie.

Głównym celem jest odkrycie kto i dlaczego je uwięził, a na drodze stają zmutowani skazańcy. Styl rozgrywki nawiązuje do klasycznych odsłon serii, z mniejszym naciskiem na akcję niż we współczesnych częściach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze