Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Revelations trafi jesienią na PS4 i Xbox One

Gra z 2012 roku.

Capcom ogłosił, że jesienią tego roku wyda Resident Evil Revelations na PS4 i Xbox One. Nie podano konkretnej daty, lecz w planach są wersje cyfrowe i pudełkowe.

Produkcja debiutowała na Nintendo 3DS w 2012 roku, lecz można zakładać, że na nowych konsolach ukaże się port bazujący na konwersji z PC, PS4, X360 i Wii U.

Rozpoczynając rozgrywkę, dobijamy motorówką do dryfującego po Morzu Śródziemnym statku „Queen Zenobia”. Misją jest odnalezienie kolegów przybyłych wcześniej na pokład, ale sytuacja szybko się komplikuje.

Poznajemy historię zbudowanego na wodzie i zrujnowanego w wyniku ataku terrorystycznego miasta Terrorgrigia. Rozprzestrzenia się tu tajemniczy wirus, zamieniający żywe istoty w bestie. Musimy oczywiście dowiedzieć się, kto - oraz po co - go stworzył.

Wcielając się w rolę członków organizacji Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSAA), ruszamy do szturmu. W Revelations oddano w nasze ręce kilka postaci, między innymi dobrze znanych, jak Chrisa Redfielda i Jill Valentine.

Akcję Resident Evil Revelations osadzono pomiędzy czwartą a piątą częścią serii. I tak jak poprzednio, poziomy najczęściej pokonujemy z partnerem u boku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze