Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom rozważa restart serii Resident Evil

Jak firma zapatruje się na przyszłość po niezbyt udanym Resident Evil 6?

Masachika Kawata, pracujący nad każdą częścią Resident Evil od czwartej począwszy, powiedział w rozmowie z Eurogamerem, że Capcom rozważa restart serii.

- Musiałoby podjętych zostać sporo decyzji, ale... jest taka możliwość - twierdzi Kawata. - Pewnym wyznacznikiem będzie dla nas to, jak recenzenci i fani przyjmą Resident Evil: Revelations na konsolach stacjonarnych i PC w maju. Będziemy przyglądać się opiniom - dodaje.

Restart?

Już teraz jednak Kawata wyraża swoje zdanie: - Osobiście wprowadziłbym w kolejnej części więcej elementów horroru, żeby zrobiła się nieco straszniejsza.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji podsunęli Japończykowi pomysł na wprowadzenie otwartego świata. - Nie jest to absolutnie wykluczone w przyszłości, ale to raczej bardzo odległa przyszłość - komentuje Kawata. - W międzyczasie proponuję sprawdzić Revelations - zachęca.

Jak się dowiedzieliśmy przy okazji, Capcom jest zadowolony z wyników sprzedaży Revelations na 3DS-ie. - Był to sukces - mówi dalej Kawata. Po chwili dodaje: - Oczywiście, wolelibyśmy, żeby sprzedaż była jeszcze trochę większa, ale w ogólnym rozrachunku jesteśmy usatysfakcjonowani.

Wyniki Resident Evil 6 są zaś nieco poniżej oczekiwań - „sukces, lecz tylko w pewnym stopniu”.

Komentarze