Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom oczekuje 1,2 mln sprzedaży Dead Rising 3 na konsoli Xbox One

Wynik Lost Planet 3 poniżej oczekiwań.

Capcom oczekuje, że sprzeda 1,2 mln sztuk Dead Rising 3. Tytuł pojawi się wyłącznie na Xbox One.

Plany sprzedażowe pojawiły się w raporcie finansowym japońskiego wydawcy za pierwszą połowę trwającego obecnie, a kończącego się 31 marca 2014 roku fiskalnego.

Poziom 1,2 mln egzemplarzy to mniej, niż w przypadku sprzedaży poprzednich gier serii w całym cyklu życia produktu. Pierwszy Dead Rising na Xboksa 360 osiągnął pułap 1,8 mln, a kontynuacja - Dead Rising 2 - która ukazała się już na PC, PS3 i X360, sprzedała się łącznie w nakładzie 2,7 mln sztuk. Oczywiście, warto podkreślić, że Xbox One będzie posiadał zdecydowanie mniejszą bazę użytkowników w momencie premiery gry.

W tym tygodniu kierownictwo EA oświadczyło, że do końca trwającego roku obrachunkowego do sklepów powinno trafić łącznie 10 mln konsol PlayStation 4 i Xbox One. Tymczasem samo Sony oczekuje sprzedać pięć milionów jednostek do kwietnia 2014. Większość analityków oczekuje, że do tego czasu konsola Microsoftu również znajdzie tyle samo nabywców.

W raporcie pojawiają się też dane sprzedaży gier wydanych przez Capcom w ostatnich sześciu miesiącach.

Resident Evil: Revelations w edycji na PC i duże konsole osiągnął 1 mln sprzedaży, a Dragons Dogma: Dark Arisen - 650 tys. Jak podkreślił Capcom w dokumencie: zgodnie z oczekiwaniami.

Tymczasem planów sprzedażowych nie osiągnęła produkcja studia Spark Unlimited - Lost Planet 3. Tytuł znalazł na całym świecie jedynie 300 tys. nabywców - przede wszystkim zawiodła sprzedaż w Europie i Ameryce Północnej.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze