Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom oczekuje sprzedaży Lost Planet 3 na poziomie 1,2 mln egzemplarzy

Oraz 2,8 mln Monster Hunter 4 na 3DSa.

Capcom oczekuje, że zarówno Lost Planet 3, jak i Resident Evil Revelations sprzedadzą się w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy. Prognozy wydawca opublikował jako załącznik do tegorocznego raportu finansowego.

Firma ma większe oczekiwania w stosunku do Monster Hunter oraz Monster Hunter 4 na 3DS. W tym przypadku Capcom liczy na 4 mln sprzedanych gier.

Japoński wydawca krótko wspomniał także o Deep Down, czyli połączeniu Dragon's Dogma i Dark Souls, które ukaże się na PlayStation 4, jednak bez podawania konkretnych liczb.

Trailer Deep Down

W obecnym roku fiskalnym Capcom planuje podwoić zyski, jednocześnie wydając mniej gier. Plan polega na produkcji mniejszej liczby tytułów wysokiej jakości, mocno wspieranych dodatkami DLC. Wydawca zamierza także wzmocnić ofertę cyfrową i rozszerzyć działalność w segmencie online, zwłaszcza w Azji.

Wydawca opublikował również statyki sprzedaży całych serii gier:
  • Seria Resident Evil: 56 mln
  • Seria Street Fighter: 34 mln
  • Seria Monster Hunter: 23 mln
  • Seria Devil May Cry: 12 mln
  • Seria Dead Rising: 5,4 mln
  • Seria Lost Planet: 4,9 mln

Ale firma bazuje nie tylko na powyższych tyułach. Capcom stawia także na Dragon's Dogma oraz wspomiane już Deep Down. „Zamiast polegać tylko na naszych głównych tytułach, każdego roku tworzymy oryginalną zawartość, by zapewnić nowe źródła wzrostów” - napisano w raporcie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze