Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na kreator postaci w The Sims 4

Świetny interfejs i dobra optymalizacja.

Udostępniona wersja demonstracyjna kreatora postaci w The Sims 4 potwierdza, że studio Maxis stawia na minimalizm i funkcjonalność. Zmiany w tworzeniu simów widoczne są już na samym początku, a całość sprawia bardzo dobre wrażenie.

Demo rozpoczyna krótki filmik, pełniący rolę samouczka. Pokazuje, jak działają niektóre funkcję i oswaja gracza ze zmianami w stosunku do poprzedniej części. W przypadku dalszych kłopotów możemy skorzystać z rozwiniętego działu pomocy, znajdującego pod klawiszem Escape. Rozpisane są w tym miejscu wszystkie potrzebne opcje.

Minimalizm w interfejsie

Postać oglądamy w pustej przestrzeni, a elementy interfejsu rozmieszczone są dookoła. Żadne z okienek nie wchodzi w drogę, a przyciski są wyraźne, utrzymane w tych samych kolorach. Minimalizm łączy wszystko w estetyczną i spójną całość. Wybór odzieży jest dostępny dopiero po kliknięciu na określoną część ciała. Uzyskujemy dzięki temu dostęp do większej liczby opcji, wypełniających pustą przestrzeń kolejnymi wyborami. Cały proces przebiega stopniowo i naturalnie.

Cover image for YouTube videoThe Sims 4: Narzędzie Stwórz Sima - oficjalne wideo

W prosty sposób zmieniamy płeć, głos, wiek, rodzaj poruszania się, a przed wszystkim - parametry fizyczne. Za pomocą dwóch suwaków wpływamy na umięśnienie i wagę sima. Resztę ciała dostosowujemy za pomocą przytrzymania klawisza myszy, modyfikując szerokości, wielkości i położenia fragmentów w przestrzeni. Odczucia są podobne jak przy zabawie w glinie - jest to niesamowicie plastyczne narzędzie.

Twarzy sima poświęcimy najwięcej uwagi. Odcień skóry i jej detale, fryzury, czapki, biżuteria, okulary czy makijaż - opcji jest sporo. Dostępny jest też tryb edycji detali, umożliwiający w jeszcze większym stopniu nadanie postaci unikalnych rysów twarzy. Warto wspomnieć, że nakrycia głowy nie zmieniają już wcześniej ustalonej fryzury, a dopasowują się do istniejącej.

Osobowość sima

Ubrania podzielone są na kategorie, dzięki czemu szybko znajdziemy interesujące nas części. Powraca też możliwość tworzenia kreacji codziennych, oficjalnych, sportowych, imprezowych i nocnych. Nową funkcją jest ustalenie liczby wariacji - teraz możemy mieć do pięciu zestawów odzieży na każdą okazję.

„Osobowość wirtualnego człowieka jest ukształtowana z aspiracji oraz cech charakteru.”

Niestety, strojów nie ma wybitnie dużo oraz usunięta została dowolność w wyborze koloru. Korzystamy ze z góry określonych wzorów i barw. Kolejne dodatki do gry prawdopodobnie poszerzą garderobę, jednak będą one w większości płatne.

  • Dodatkowa kasa, a może darmowy domek? Zobacz kody do Sims 4. Podnieś dowolnie umiejętność sima, dodaj simy do rodziny i wiele więcej!

Osobowość wirtualnego człowieka jest ukształtowana z aspiracji oraz cech charakteru. Aspiracje są celem życia sima, co kieruje całą rozgrywkę. Dostajemy dzięki niej cechę bonusową, która pomoże w realizacji marzeń sima. Aspekty usposobienia opiszą emocjonalność, hobby, styl życia oraz relację z innymi - maksymalnie trzy cechy opisują jednego sima.

Aby postacie nie czuły się samotne, trzeba powiększyć rodzinę o kolejnych członków. Ciekawą opcją jest tworzenie ich z istniejących już jednostek. DNA sima wykorzystujemy, by na jego podstawie wygenerować rodzeństwo. Następnie określamy, jakie relację łączą poszczególne osoby.

Celebryta jak żywy

Kreator posiada wirtualną galerię, w której umieszczamy skończone dzieła. Katalog można dowolnie przeglądać oraz korzystać ze stworzonych przez użytkowników wirtualnych ludzi. Simy wykreowane przez innych często są odzwierciedleniem celebrytów lub bohaterów popkultury. Niekiedy różnice pomiędzy rzeczywistą a odwzorowaną postacią w The Sims 4 są minimalne - samo to już jest dobrą rekomendacją kreatora.

„Nowa grafika postawiła na komiksowy styl i wygląda prześlicznie.”

Teraz trzeba już tylko ładnego domku

Nowa grafika postawiła na komiksowy styl i wygląda prześlicznie. Emocje i charakter zostały dzięki temu mocno uwypuklone, nie ujmując samej jakości. Testowana wersja demo jest już świetnie zoptymalizowana - wprowadzane zmiany do wyglądu są widoczne natychmiast, bez potrzeby ładowania tekstur i modeli.

  • Jak zacząć grę, opis interfejsu, wszystkie umiejętności - więcej w naszym poradniku do Sims 4. W materiale mnóstwo informacji o grze.

W Kreatorze Postaci otrzymaliśmy dostęp jedynie do młodego dorosłego sima - ikony wskazują jednak, że powinna się tu znaleźć także opcja „małe dziecko”. Poszczególne etapy życia były ważnym elementem rozgrywki w Simsach. Wydawca tłumaczył już, dlaczego w grze zabraknie małych dzieci i basenów - najwidoczniej powrócą w którymś z płatnych dodatków.

Kreator postaci The Sims 4 tworzy idealny balans pomiędzy wszystkimi elementami. Duże możliwości i łatwość użytkowania sprawiają, że całe doświadczenie jest bardzo przyjemne. Mechanika nie wchodzi w drogę zabawie i kreatywności. Studio Maxis wykonało kawał dobrej roboty.

The Sims 4 trafi na półki 5 września.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Sims 4

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze

Adam Topczewski

Contributor

Komentarze