Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze Assassin's Creed i wierność faktom historycznym

Materiał od Ubisoftu.

Amerykański oddział Ubisoftu opublikował materiał poświęcony pierwszej odsłonie Assassin's Creed z 2007 roku. Wideo skupia się na faktach historycznych, które były istotnym tłem fabuły produkcji.

Akcja gry toczy się na Ziemi Świętej w czasach trzeciej wyprawy krzyżowej. Głównym bohaterem jest Altair z Bractwa Asasynów - mężczyzna stara się odzyskać dawną pozycję w hierarchii, utraconą po popełnionym błędzie.

W nagraniu opowiedziano o trzech miastach odwiedzanych przez graczy w pierwszym Assassin's Creed, a więc Jerozolimie, Akce i Damaszku. Narrator filmu przybliża najważniejsze fakty historyczne o poszczególnych metropoliach.

W wideo podkreślono, że Ubisoft starał się wiernie odtworzyć wszystkie wymienione lokacje. Deweloperzy nie zapomnieli więc o charakterystycznych dla poszczególnych obszarów obiektach oraz stylach architektonicznych.

Fani darzą pierwsze Assassin's Creed dużym sentymentem

Przykładem jest Jeruzalem, które jest ważne dla islamu, chrześcijaństwa i judaizmu. Twórcy postarali się przedstawić miasto jako tygiel trzech wspomnianych monoteistycznych religii - wędrując po wirtualnych ulicach, natkniemy się więc zarówno na synagogi, jak i kościoły.

Assassin's Creed zapoczątkowało najpopularniejszą obecnie markę Ubisoftu. Seria doczekała się 10 głównych odsłon i kilku pomniejszych projektów, a najnowszą częścią cyklu jest ubiegłoroczne Odyssey.

Następnie: Destiny 2 - zmiany w dodatku Twierdza Cieni. Balans poziomu trudności i obrażeń

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze