Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PewDiePie z niebywałym wynikiem - 100 mln subskrypcji na YouTube

Przegrywa tylko z T-Series.

Pochodzący ze Szwecji Felix Kjellberg, znany szerszej publiczności jako PewDiePie, przekroczył na platformie YouTube 100 milionów subskrypcji. Przegrywa jedynie z indyjskim kanałem muzycznym T-series, a więc jest pierwszym działającym samodzielnie twórcą, który osiągnął tak wysoki wynik.

Warto zaznaczyć, że między trzecim miejscem na YouTube a PewDiePie'em jest spora różnica - kanał 5-Minute Crafts, skupiający się na ciekawych i sprytnych sposobach na ułatwienie sobie życia codziennego, subskrybuje obecnie 60 milionów użytkowników.

Sukcesu Kjellbergowi pogratulowała sama platforma YouTube, publikując krótki materiał prezentujący drogę, jaką PewDiePie przeszedł od pierwszego materiału. Wspomniano też o ślubie youtubera z Marzią Bisognin.

YouTube i PewDiePie mają burzliwą historię. Ze względu na działania i wypowiedzi, które przez niektórych zostały uznane ze kontrowersyjne, Szwed miał problemy z zarabianiem na reklamach, a w 2017 platforma skasowała popularny serial Scare PewDiePie.

Od tamtej pory PewDiePie otwarcie i często krytykuje decyzje podejmowane przez YouTube i zarzuca platformie działanie na szkodę ciężko pracującym twórcom.

Ostatnio na kanale króluje Minecraft

Przez dłuższy okres Kjellberg niemal całkowicie porzucił tematykę gier wideo, skupiając się na komentarzach lub materiałach typu reaction video. W ostatnim czasie wrócił jednak do Minecrafta.

Następnie: Dying Light 2 - szaleńczy pościg, krwawa walka i konsekwencje wyborów. Pół godziny rozgrywki

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły