Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PES 2016 - premiera 18 września

Opublikowano listę nowości i zmian.

Konami ogłosiło, że Pro Evolution Soccer 2016 zadebiutuje w Europie już 18 września, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Główny konkurent produkcji - FIFA 16 - ukaże się tydzień później, 24 września.

Z okazji 20 rocznicy serii, twórcy zapowiadają „powrót do korzeni”, bazując na silniku Fox Engine i „całkowicie przeprojektowanym” trybie Master League.

Wśród nowości i modyfikacji wymieniono między innymi zaawansowany system kolizji i zmiany w systemie fizycznym, który będzie w większym stopniu brał pod uwagę siłę zawodników podczas starć powietrznych.

Sterowanie ma być szybsze, a zawodnicy będą lepiej reagować na wydawane polecenia, co ma pomóc podczas pojedynków „jeden na jednego”.

Są też standardowe hasła dla każdego symulatora piłki nożnej, takie jak lepsza obrona czy mądrzejsza sztuczna inteligencja piłkarzy z pola i bramkarzy.

Nowością będzie możliwość kontrolowania zachowania zawodnika podczas wykonywania „cieszynek” po strzeleniu gola.

Deweloperzy przygotowują „trzy razy więcej” animacji, dynamiczne warunki pogodowe, ulepszoną oprawę graficzną i nową fizykę piłki. Konami zdołało także pozyskać licencję na turnieje Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Superpuchar Europy, na trzy kolejne lata.

Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

PES 2016

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze