Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - Essence (esencje)

Czym są esencje, zdobywanie, wykorzystanie.

W grze Path of Exile znajdziemy całe zatrzęsienie przedmiotów - dziesiątki różnorakich walut, setki elementów pancerza i broni, tyleż samo kamieni umiejętności. Wśród tych przedmiotów na uwagę zasługuje jedna grupa - esencje (Essence). Jest to grupa walut, którą wykorzystać można przy tworzeniu przedmiotów.

Esencje zdobyć można przy pomocy specjalnych, zamrożonych w kryształach potworów (1) . Trafić na nie można często podczas przemierzania lokacji czy, w późniejszym czasie, na mapach w Atlasie. By odmrozić stwory, wystarczy trzy razy kliknąć na wroga znajdującego się w samym centrum. Następnie trzeba je pokonać, co w większości przypadków nie stanowi większego problemu.

Stwory te mają 100% szansę na wyrzucenie kilku różnych esencji (2) . Im wyższego były one poziomu, tym lepszej jakości będą też esencje. Potencjalną ilość wyrzuconych przedmiotów da się sprawdzić przed rozmrożeniem stworów, najeżdżając kursorem na stwora w centrum.

Esencje (3) wykorzystuje się do tworzenia przedmiotów - każdą z nich zmienić można przedmiot rangi normalnej (biała barwa) na przedmiot rzadki (żółty). Co najważniejsze, każda taka operacja ma 100% szansę na nadanie jednego, określonego atrybutu przedmiotu - ten podejrzeć można na opisie samej esencji. Dla każdego przedmiotu jest to prawie zawsze inny parametr - zwiększenie zadawanych obrażeń, premia do konkretnej statystyki i tak dalej.

Wraz ze zwiększaniem poziomu postaci, trafiać będzie się też na lepsze esencje. Te podzielone są na grupy: Whispering, Muttering, Weeping , Wailing i Screaming, od najgorszej jakości do najlepszej. Są też dwie dodatkowe grupy, Shrieking i Deafing, które służą do ulepszania bądź nakładania atrybutu Corrupted na inne esencje. Prócz poziomów, esencje różnią się też rodzajem - tych jest w grze 25 i każda z nich oferuje inna premię dla przedmiotów.

Następnie: Path of Exile - Master NPC

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - Immortal Syndicate, Jun Ortoi

Komentarze