Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - bronie: Two handed axe, topory dwuręczne

Wady, zalety, tworzenie.

Dwuręczne topory (Two Handed Axe) to jedna z grup broni w Path of Exile, która do użycia wymaga atrybutów Strength i Dexterity, mniej więcej w proporcji 2:1. Bronie te świetnie sprawdzają się dla klas postaci Duelist, z uwagi na nastawienie na wspomniane współczynniki, lecz także dla każdej klasy budowanej jako hybryda siły i zręczności. Jednakże, pod względem szybkości ataku, bronie te - razem z dwuręcznymi buławami - są najwolniejszymi w całej grze.

Tak jak i ich jednoręczne warianty, dwuręczne topory pozbawione są domyślnych cech. Zamiast tego posiadają jednak zwiększone domyślne obrażenia fizyczne, przez co doskonale spisują w rękach postaci nastawionej na zadawanie możliwie najwyższych obrażeń. Niektóre egzemplarze tej broni posiadają zwiększoną szansę na wyprowadzenie trafienia krytycznego (Increased Local Critical Strike Chance).

Jak wszystkie bronie dwuręczne w grze, dwuręczne topory mogą posiadać maksymalnie 6 gniazd na kamienie umiejętności (1) , pozwalając tworzyć długie i rozbudowane sekwencje zdolności, bądź wzmacniać jednocześnie kilka umiejętności. Jednakże, postać nie może zostać wyposażona w tarczę dla zwiększenia odporności, a także w drugą broń, jak w przypadku oręża jednoręcznego.

Bronie z grupy Two Handed Axe można dodatkowo wzmocnić za sprawą systemu Vendor Recipe System (szczegółowo opisany został on w rozdziale : System Vendor Recipe (receptury):

  • Increased Physical Damage - zwiększenie obrażeń fizycznych o procentową wartość. By wyposażyć w nią broń, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Rustic Sash i 1x Blacksmith's Whetstone. Od jakości Rustic Sash zależeć będzie finalny rezultat.
  • Added Damage - zwiększenie obrażeń broni o konkretną, nie procentową wartość. By je uzyskać, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Orb of Augmentation i jedną z butelek -1x Granite Flask, 1x Ruby Flask, 1x Sapphire Flask bądź 1x Topaz Flask, odpowiednio dla obrażeń fizycznych, od ognia, od zimna bądź od błyskawic.

Następnie: Path of Exile - bronie: One handed sword

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - bronie: One handed axe, toporek

Komentarze