Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - bronie: One handed sword

Zalety, wady, crafting, cechy.

Jednoręczne miecze - w grze występujące pod nazwą One Handed Swords - to jedna z grup broni w Path of Exile. Miecze z tej grupy dzielą się na dwa typy - pierwsze, zwykłe miecze wymagają atrybutów Strength i Dexterity (w proporcji 1:1), drugie, będące rapierami, wyłącznie Dexterity. Sprawia to, iż są one odpowiednio dobre dla postaci hybrydowych, takich jak Duelist oraz dla klas nastawionych wyłącznie na Dexterity, jak Ranger.

Zwyczajne miecze jednoręczne posiadają cechę zwiększającą celność (1) - w tym przypadku oferujące premię punktową, nie procentową (X to Accuracy Rating). Alternatywną opcją jest zwiększenie szansy na unik (Chance to Dodge Attack Hits). Rapiery z kolei domyślnie posiadają zwiększony mnożnik do trafień krytycznych (Increased Global Critical Strike Multiplier), część z nich zwiększa szansę na wywołanie krwawienia u celu (Chance to Cause Bleeding on Hit).

Jak wszystkie jednoręczne bronie w grze, bronie z tej grupy posiadać mogą maksymalnie 3 gniazda na kamienie umiejętności (2) - z tego też powodu, osoby chcące tworzyć bardziej rozbudowane kombinacje zdolności, będą zmuszone robić to w oparciu o pancerz na torsie. Warto jednak zaznaczyć, że bronie te cechują się praktycznie najwyższą szybkością ataku w grze, a z jednym mieczem wyekwipować można drugi bądź wykorzystać tarczę.

Bronie z tej grupy wzmocnić można dodatkowo w ramach systemu Vendor Recipe System (opisanego szczegółowo w rozdziale : System Vendor Recipe (receptury):

  • Increased Physical Damage - procentowe zwiększenie ilości obrażeń fizycznych. By zyskać ten efekt, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Rustic Sash i 1x Blacksmith's Whetstone. Od jakości Rustic Sash zależeć będzie finalny rezultat.
  • Added Damage - zwiększenie obrażeń broni o wartość punktową, nie procentową jak w przypadku opisanego wyżej wariantu. By je uzyskać, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Orb of Augmentation i jedną z butelek -1x Granite Flask, 1x Ruby Flask, 1x Sapphire Flask bądź 1x Topaz Flask, odpowiednio dla obrażeń fizycznych, od ognia, od zimna bądź od błyskawic.

Następnie: Path of Exile - bronie: Two handed sword

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - bronie: Two handed axe, topory dwuręczne

Komentarze