Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Assassin's Creed Mirage domagają się wyłączenia irytującej opcji graficznej

Na razie pomagają mody.

Assassin's Creed Mirage może pochwalić się całkiem imponującą wersją PC, lecz graczom przeszkadza pewien irytujący szczegół - rozmycie obrazu wynikające z zastosowania aberracji chromatycznej. Opcji nie można jednak wyłączyć.

Rozwiązanie można wyłączyć, samodzielnie modyfikując wartości w edytorze heksów, lecz to może być dość kłopotliwe. Z pomocą przychodzą mody, a jeden z nich - o wiele mówiącej nazwie Disable Chromatic Aberration - znajdziemy dostępny za darmo w serwisie Nexus i świetnie pokazuje, jak duża jest różnica.

Aberracja chromatyczna to - obok rozmycia obrazu - jedna z opcji, które gracze na PC często wyłączają automatycznie, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. w Assassin's Creed Mirage takiej możliwości jednak zabrakło, więc gra może służyć za przykład, dlaczego jest to jedna z tych wyjątkowo niechcianych funkcji.

Przed modem. Widać spore rozmycie. Screen: Kamzik123.
Ostrość wraca wraz z modem. Screen: Kamzik123.

Zwłaszcza, że w najnowszej odsłonie słynnej serii Ubisoftu opcję zastosowano wyjątkowo agresywnie i symulowane rozmycie soczewki pojawia się nie na brzegach pola widzenia - jak powinno - lecz już w centrum obrazu, skutecznie rozmywając mnóstwo detali.

Gracze na tyle skutecznie narzekają na obecny stan rzeczy, że zwrócili już uwagę pracowników Ubisoftu. Na oficjalnym kanale gry w aplikacji Discord temat został już dodany do specjalnej listy, by twórcy wzięli go pod uwagę przy tworzeniu łatek.

„Gracze chcieliby otrzymać opcję włączenia/wyłączenia aberracji chromatycznej” - apeluje jeden z administratorów w imieniu użytkowników. Wszystko wskazuje więc na to, że funkcja doczeka się wkrótce oficjalnego przełącznika, a na razie pozostaje uzbrojenie się w modyfikacje.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze