Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Palworld - rajd: obrona bazy, co robić

Jak powstrzymać atak.

Stawiając własną bazę w grze Palworld cały czas będziemy narażeni na ataki przeciwników, czyli tzw. Rajdy. Na tej stronie wyjaśniamy, jakie rodzaje rajdów czekają na nas w grze oraz jak się przed nimi bronić.

W grze znajdziemy kilka rodzajów rajdów. Pierwszym z nich jest rajd bandytów syndykatu, a poziom pojawiających się przeciwników zależy od naszego poziomu doświadczenia. Bandyci pojawią się niedaleko poza obrębem bazy i ruszą w kierunku Palboxa, walcząc ze stworkami napotkanymi po drodze.

Podobnie wygląda rajd w wykonaniu stworków. Różnicą jest jednak to, że tym razem atakują nas dzikie Pale, które w walce mogą korzystać ze swoich mocy, ale za to mamy możliwość złapania ich, co jest dobrym sposobem na wczesne dodanie do kolekcji linku gatunków.

Przeciwnicy dokonujący rajdu na naszą bazę są na tyle inteligentni, że najpierw spróbują ominąć wszystkie nasze punkty obrony, dlatego jest to dobra okazja do znalezienia wszystkich słabych punktów w naszych fortyfikacjach. Najtańszymi formami obrony jest drewniana brama oraz drewniane palisady, które odblokujemy na 16 poziomie doświadczenia.

Dobrą taktyką jest wykorzystanie ukształtowania terenu, aby służył za naturalne punkty obrony i tym samym pozwalał zaoszczędzić materiały budowlane. Warto pamiętać, że umocnienia możemy budować także poza obrębem bazy, jednak wówczas potrzebujemy mieć wymagane zasoby we własnym ekwipunku.

Następne: Palworld - ancient civilization: punkty i części, jak zdobyć

Spis treści: Palworld - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Palworld - Black Marketeer: gdzie znaleźć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Palworld

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze