Skip to main content

Palworld stanie się gigantem na miarę Pokemonów? Twórcy łączą siły z Sony

W skład nowej spółki weszła wytwórnia muzyczna i studio animacji.

Ciężko nie zauważyć, że twórcy viralowej gry Palworld mocno inspirowali się kultowymi Pokemonami. Wygląda na to, że planują także uczynić swoje dzieło podobnym kulturowym fenomenem. Odpowiedzialne za grę studio Pocketpair ogłosiło właśnie nawiązanie współpracy z Sony, nad przeniesieniem marki także do innych mediów.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanej informacji prasowej, w ramach współpracy powstała spółka join-venture Palworld Entertainment Inc. Oprócz deweloperów, w jej skład wchodzi także wytwórnia muzyczna Sony Music Entertainment Japan oraz studio animacji Aniplex, także należące do japońskiego konglomeratu.

Zobacz na YouTube

Według zapowiedzi celem powstania firmy jest „tworzenie ekskluzywnych produktów na bazie gry”. Pierwszy efekt współpracy mamy zobaczyć już niedługo podczas wydarzenia Bilibili World 2024, które odbędzie się pod koniec tego tygodnia w Szanghaju. Chociaż w ogłoszeniu nie padają konkretne informacje, to sposób skonstruowania komunikatu sugeruje, że początkowo będą to najpewniej pluszaki i inne gadżety nawiązujące do stworków spotykanych w grze.

Możemy się jednak spodziewać, że wkrótce oferta zostanie rozszerzona także o inne produkty. W końcu w skład przedsięwzięcia wchodzi także jedna z największych wytwórni muzycznych świata oraz doświadczone studio animacji. To ostatnie pracowało wcześniej nad tak znanymi markami, jak Naruto, Fullmetal Alchemist czy Bleach.

Może to oznaczać, że wkrótce być może doczekamy się także serialu animowanego lub zaangażowania światowych gwiazd muzyki do komponowania ścieżki dźwiękowej gry. To oczywiście jak na razie czyste spekulacje, niemniej partnerstwo z medialnym gigantem bez wątpienia stanowi ogromną szansę dla niezależnego studia.

Zobacz także