Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outriders można zapauzować, ale tylko na kartach GeForce

Nietypowy sposób.
  • Narzędzie Ansel wstrzymuje rozgrywkę w Outriders
  • Funkcja dostępna jest jedynie na kartach GeForce
  • Domyślnie gra nie oferuje opcji pauzy

Outriders pozwala na zabawę w pojedynkę, ale ze względu na wymóg posiadania stałego połączenia z internetem, użytkownicy nie mogą wstrzymać rozgrywki. Gracze odkryli jednak, że można obejść to ograniczenie, choć tylko na kartach graficznych GeForce.

Okazało się, że skorzystanie z Ansel - opracowanego przez Nvidię uniwersalnego trybu fotograficznego, dostępnego w ramach narzędzia GeForce Experience - automatycznie pauzuje zmagania. Aby aktywować narzędzie, wystarczy wcisnąć klawisze Alt + F2.

Pozowane screeny wykonać można na razie tylko dzięki narzędziu Ansel

Włączenie funkcji automatycznie zatrzymuje zabawę - docelowo, by można było wybrać jak najlepsze ujęcie do screenshota. Sztuczka jednak nie działa, kiedy gracz toczy walkę wraz z innymi użytkownikami: nawet po aktywacji opcji, rozgrywka przebiega dalej.

Posiadacze komputerów z kartami AMD oraz właściciele konsol nadal nie mogą wstrzymać zmagań w trakcie przygody w pojedynkę. Na razie nie wiadomo, czy People Can Fly zdecyduje się dodać stosowną funkcję.

Outriders cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, choć strzelanka nadal zmaga się z problemami związanymi z serwerami. Deweloperzy z polskiego studia przeprosili za kłopoty i poprosili, by nie oceniać tytułu przez pryzmat wspomnianych trudności.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze