Skip to main content

Outer Wilds - widmowa materia: jak zauważyć niewidzialną pułapkę

Użycie aparatu.

Na tej stronie opisane zostało jedno z zagrożeń czychających na gracza w grze Outer Wilds, czyli szara materia. Jest to niewidzialny gołym okiem obszar, który po chwili powoduje śmierć postaci.

Widmowa materia w swojej pierwotnej formie jest niewidzialna. Jedynym objawem wejścia w zakazaną strefę jest rozmazanie obrazu (1) i pojawienie się zielonych plam. Od tego momentu mamy kilka chwil, by uciec nim dojdzie do zgonu bohatera.

Istnieją jednak sposoby na rozpoznanie zagrożenia. Jednym z nich jest zwracanie uwagi na pokrywające powierzchnię szarawe kryształy (2), których obecność jest powiązana z występowaniem widmowej materii.

Druga metoda wymaga wykorzystania wyrzutni zwiadowców. Widmowa materia jest widoczna na wykonanych przez postać fotografiach. W celu zlokalizowania skażonego obszaru należy wypuścić sondę lub wykorzystać znajdujący się w wyrzutni tryb fotograficzny.

Na zdjęciu zobaczymy wtedy zieloną mgłę (3) oznaczającą obecność zabójczej substancji.

Trening rozpoznania widmowej materii można wykonać na macierzystej planecie na której zaczynamy rozgrywkę. Ogrodzony teren znajdziemy w trakcie wędrówki na górę w stronę obserwatorium.

Następnie:Outer Wilds - reperowanie statku: jak wykonać diagnostykę i naprawę

Spis treści:Outer Wilds - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio:Outer Wilds - drzemka: jak przyspieszać czas

Zobacz także