Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outer Wilds - poradnik i najlepsze porady

Podstawy rozgrywki, opis mechanik i przydatne wskazówki.

Witamy w poradniku do gry Outer Wilds. Jest to pierwszoosobowa przygodówka w której wcielamy się w świeżo upieczonego członka programu kosmicznego Outer Wilds Ventures.

W trakcie rozgrywki eksplorujemy planety układu słonecznego mały statek kosmiczny oraz skafander wyposażony w silniki rakietowe. Odwiedzane przez nas tereny kryją wiele tajemnic, a dostęp do niektórych obszarów z czasem może zostać zablokowany.

Życzymy przyjemnej lektury i miłej zabawy w grze Outer Wilds!


Poradnik do Outer Wilds - rozgrywka i mechanika

Poniżej przedstawiamy różne porady dotyczące gry. Zaprezentowane zostały najważniejsze mechaniki jak naprawa statku lub korzystanie z dziennika pokładowego.


Wskazówki na start

  • Śmierć jest integralnym elementem przygody. Przebywając w pętli czasowej umierać będziemy dość często. Każdy zgon kończy się jednak powrotem do ogniska gdzie zaczęliśmy grę, zaś nasze postępy pozostaną zachowane.
  • Bądź dociekliwy. Każda rozmowa, przeczytany tekst lub znaleziony przedmiot może pomóc nam w rozwiązaniu zagadki. Warto skrupulatnie przeszukiwać każdy kąt.
  • Korzystaj z dziennika pokładowego. Znajdujący się w statku ekran zawiera wszelkie zebrane przez nas poszlaki i sugestie, gdzie możemy szukać dalszych tropów.
  • Opanuj sztukę pilotażu. Kierowanie promem w przestrzeni kosmicznej na początku może wydać się skomplikowane. Zdobycie tej umiejętności pozwoli na uniknięcie napraw i szybsze dotarcie na kolejne planety.
  • Dbaj o statek. Każde zderzenie stwarza ryzyko uszkodzeń. Prom składa się z wielu elementów i w razie potrzeby każdy z nich musimy naprawić oddzielnie. Potężna stłuczka może spowodować wyłączenie autopilota lub całkowicie unieruchomienie pojazdu.

Read this next