Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outer Wilds - pętla czasowa, śmierć

Co się stanie, gdy bohater umiera.

Na tej stronie przedstawione zostały porady dotyczące funkcjonowania pętli czasowej w grze Outer Wilds. Wyjaśniamy jak wpływa ona na rozgrywkę i czy śmierć powoduje jakiekolwiek konsekwencje.


Na tej stronie:


Czym jest cykl i kiedy wpadamy w pętlę czasową

Zjawisko pętli czasowej jest zjawiskiem w którym przy każdej śmierci zostajemy przeniesieni na początek dnia. Oznacza to, że zamiast ekranu końca gry budzimy się przy tym samym obozowisku, gdzie zaczynaliśmy zabawę.

Sytuacja ulega zmianie, gdy w obserwatorium doświadczymy dziwnego zachowania posągu (1). Od tego czasu znajdujemy się w pętli czasowej, gdzie cyklem jest okres od pobudki w obozowisku do śmierci.

Co ważne, między cyklami nie tracimy zapisanych w dzienniku pokładowym postępów w śledztwie. Posiadamy także zdobyte wcześniej przedmioty, więc po przebudzeniu możemy skierować się od razu do statku. Z uwagi na reset czasu planety wracają również do pierwotnej formy.


Wybuch supernowej

W grze istnieje wiele różnych możliwości umierania, lecz supernowa jest ostatecznym momentem w którym dochodzi do zakończenia cyklu.

W ramach jednego przejścia pętli rozgrywka trwa maksymalnie 22 minuty. Po tym czasie następuje olbrzymi wybuch (2) ogarniający cały układ słoneczny. Nasza postać umiera, a my widzimy ekran na którym odtwarzane są nasze przeżycia w ramach cyklu

Po zakończeniu seansu budzimy się ponownie przy ognisku na rodzinnej planecie.

Następnie:Outer Wilds - dziennik pokładowy: jak sprawdzić postępy

Spis treści:Outer Wilds - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio:Outer Wilds - wymagania na PC

Read this next