Skip to main content

Outer Wilds - jedna z najlepszych gier indie 2020 roku otrzyma dodatek

Echoes of the Eye.

Podczas prezentacji gier Annapurna Interactive zapowiedziano pierwszy - i jedyny, jak twierdzą twórcy - dodatek do Outer Wilds, czyli jednej z najbardziej docenianych produkcji niezależnych ostatnich lat.

Rozszerzenie Echoes of the Eye zadebiutuje 28 września. DLC trafi jednocześnie na Steama, do Epic Games Store, na konsole Xbox oraz PlayStation.

Zobacz na YouTube

„Członkowie programu kosmicznego wykryli anomalię, której nie daje się powiązać z żadnym ze znanych miejsc układu słonecznego. Zapakuj latarkę i przygotuj się na konfrontację z najmroczniejszymi tajemnicami najdalszych rubieży kosmosu...” - czytamy w opisie dodatku.

Podstawowa gra została uznana za najlepszy tytuł 2020 roku chociażby w prestiżowym plebiscycie BAFTA. To przygoda przedstawiająca losy postaci, która musi rozwiązać zagadkę ginącego układu słonecznego, odradzając się nieustannie w pętli czasowej i wyruszając za każdym razem po inne wskazówki na różnych małych planetach.

Co ciekawe, scenarzystka Outer Wilds oraz Echoes of the Eye pracowała wcześniej nad dodatkami do The Outer Worlds. Podobieństwo tytułów zawsze bawiło część graczy.

„Tak, pracowałam nad nadchodzącym DLC do Outer Wilds, jak też nad DLC do Outer Worlds. Pracowałem nad dodatkiem do Outer Wilds w tym samym czasie, co nad rozszerzeniem Outer Worlds... Jestem wcieleniem chaosu” - napisała Kelsey Beachum na Twitterze.

Zobacz także