Skip to main content

Ojciec serii dementuje pogłoski o Gran Turismo 7 na PC

„Nie ma o czym rozmawiać”.

Nazywany „ojcem serii” Kazunori Yamauchi postanowił odnieść się do pogłosek, według których flagowe wyścigi PlayStation miały zostać wydane na PC. Stanowisko zabrał też portal będący źródłem plotek.

Pod koniec listopada sieć obiegły wieści, jakoby zespół Polyphony Digital rozważał przeniesienie Gran Turismo 7 na komputery osobiste. Szef studia postanowił odnieść się do tych doniesień w rozmowie z japońskim portalem Dengeki Online. Dziennikarz zapytał, czy prawdą jest, że studio „bada i rozwija” Gran Turismo 7 na PC. Twórca zaprzeczył.

- To nieprawda. Jeśli chodzi o wersję PC, powiedziałem tylko, że "myślę o wszystkich możliwościach jako programista". Oznacza to, że prawdopodobieństwo nie jest zerowe, ale jeśli zapytasz konkretnie, czy coś robię, to odpowiedź brzmi „nie”. Nic nie robimy. Nie ma o czym rozmawiać - wyjaśnił Kazunori Yamauchi.

Wygląda na to, że wcześniejsze doniesienia były wynikiem nieporozumienia. Tymczasem redakcja GTPlanet, która opublikowała będący źródłem plotek wywiad z Kazunorim Yamauchim, nie przyznaje się do błędu. W sieci udostepniono nawet sporny fragment wypowiedzi szefa Polyphony Digital w formie surowego nagrania.

Bez względu na to, po czyjej stronie leży racja, najważniejsze jest, że Gran Turismo nie jest obecnie w żaden sposób rozwijane w wersji na PC. Choć twórcy rozważają różne opcje, to w tej chwili nie pracują nad tego typu projektem ani nie planują konkretnych działań w tym kierunku, a kultowe wyścigi pozostają na wyłączność PlayStation.

Twórca zdradził przy okazji, że do połowy listopada tego roku na całym świecie sprzedano łącznie ponad 90 milionów egzemplarzy gier z serii Gran Turismo. Pierwsza odsłona zadebiutowała w Japonii dokładnie 25 lat temu - 23 grudnia 1997 roku. Produkcja stała się ogromnym sukcesem, a nawet została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się gra wyścigowa swoich czasów.

Read this next