Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogromny mod do Cyberpunk 2077 niemal całkowicie zmienia balans rozgrywki

Brak skalowania przeciwników i nie tylko.
  • Powstał mod, który znacząco zmienia działanie mechanizmów rozgrywki
  • Zrezygnowano ze skalowania przeciwników i ograniczono skuteczność perków i wszczepów
  • Zmian doczekały się też bronie, napoje i pożywienie

Jeden z fanów Cyberpunk 2077 udostępnił duży mod, który w znaczący sposób przeprojektowuje balans rozgrywki.

Projekt autorstwa internauty o pseudonimie Scissors123454321 dostępny jest za darmo w serwisie Nexus Mods wraz z instrukcją instalacji. Modyfikacja wprowadza wiele istotnych zmian do mechanizmów zabawy, a do pobrania jest jedynie 545 kilobajtow.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik do gry za darmo

Przede wszystkim usunięto skalowania przeciwników. Standardowo poziom wrogów rośnie wraz z levelem postaci gracza, w wyniku czego w późniejszych etapach przygody V bez wszczepów i ulepszeń jest znacznie słabszy od oponentów. Dzięki fanowi, problem znika.

Poprawiono działanie broni

Zmiana wymusiła zmniejszenie skuteczności talentów i przedmiotów, podnoszących statystyki podopiecznego. Scissors123454321 tłumaczy, że bonusy, które na przykład o 100 procent zwiększały obrażenia zadawane w walce wręcz, zaimplementowano do gry, by dać szansę w starciu z nieprzyjaciółmi.

Ulepszono skuteczność napojów

Kiedy wrogowie nie zyskują dużej siły, wspomniane premie nie są już potrzebne, przez co instalowanie wszczepów i ulepszanie V traci na znaczeniu. Natomiast wprowadzone zmiany oznaczają, że bohaterowie towarzyszący graczowi w niektórych misjach są pożyteczniejsi.

Usunięcie skalowania przeciwników pozwoliło wyposażyć oponentów w pancerze. Mod wprowadził też ograniczenie czasowe związane z używaniem apteczek - nie można już w krótkim czasie wielokrotnie uzdrawiać postaci. Fan przygotował również 24 środki psychoaktywne z unikalnymi efektami.

Lista zmian obejmuje także poprawki związane z różnego rodzaju uzbrojeniem i funkcję własnoręcznego dostosowania do własnych preferencji szybkostrzelności, liczby obrażeń na sekundę czy skuteczności strzałów w głowę. Ponadto skuteczniejsze powinny być rozmaite napoje i jedzenie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze