Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogłoszono Skylanders SuperChargers - nowa gra dodaje pojazdy

Premiera we wrześniu.

Skylanders SuperChargers ukaże się 25 września tego roku w Europie, a największą innowacją w tej odsłonie popularnej (głównie w USA) serii jest wprowadzenie pojazdów.

Kilka z nowych zabawek. Fot.: Polygon.

Cykl Activison to przedstawiciel gatunku „toy to life”, umożliwiającego przenoszenie „fizycznych” zabawek do wirtualnego świata gier, za pomocą specjalnych portali podłączanych pod port USB i chipów wbudowanych w figurki.

Platformy docelowe to PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U i iPady. Posiadacze Nintendo 3DS i Wii mogą liczyć na uboższą wersję.

Pojazdy z SuperChargers to nie tylko samochody, ale także samoloty czy łodzie - łącznie do sklepów trafi 20 różnych modeli i tyle samo postaci. Dwa wehikuły znajdziemy w zestawie startowym za 75 dolarów (ok. 280 zł), a pozostałe kupimy oczywiście osobno - po 15 dol. (ok. 56 zł) za sztukę.

Fabuła w tej odsłonie skupi się na kolejnym pojedynku z głównym wrogiem - Kaosem. Ten przygotował broń o skomplikowanej nazwie Doomstation of Ultimate Doomstruction i chce zniszczyć krainę Skyland. Powstrzymać mogą go tylko gracze.

Jednocześnie przez portal przeniesiemy do gry tylko jeden pojazd, ale nadal możliwa będzie zabawa w kooperacji - jedna osoba kontroluje wehikuł, a druga obsługuje działko.

Twórcy zapewniają, że figurki z SuperChargers to najdokładniej przygotowane zabawki w serii, z tak przełomowymi funkcjami jak obracające się śmigła samolotu Spitfire czy koła w wyścigowym bolidzie Hot Streak.

Od czasu premiery Skylanders: Spyro's Adventure w 2011 roku, gatunek „toy to life” to ponad 4 miliardy dolary przychodów, z czego 3 mld przypadło właśnie na serię Activision. Silną konkurencję stanowi jednak cykl Disney Infinity oraz zapowiedziane niedawno LEGO Dimensions.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze