Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Połączenie zabawek i gry - LEGO Dimensions konkurencją Skylanders

Z Batmanem i Gandalfem.

Firma LEGO rzuca wyzwanie popularnym produkcjom łączącym „fizyczne” zabawki z grami wideo, zapowiadając LEGO Dimensions.

Wyldstyle

Zestaw startowy produkcji będzie składał się ze specjalnego portalu, za pomocą którego przeniesiemy ludziki i inne obiekty LEGO do wirtualnego świata przygotowanego przez studio TT Games, na wzór Disney Infinity i serii Skylanders od Activision.

LEGO korzysta także z zewnętrznych licencji, a wśród dostępnych postaci pojawią się między innymi Batman i batmobil, Gandalf czy bohaterowie „Powrotu do przyszłości”. Nie zabraknie także elementów z popularnego filmu „LEGO Przygoda”, Władcy Pierścieni czy innych komiksów wydawnictwa DC Comics.

Platformy docelowe to PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One i Wii U. Premiera 29 września. Wydawcą jest Warner Bros. Interactive Entertainment.

Zestaw startowy - wyceniony w USA na 100 dolarów (ok. 375 zł) - zawierać będzie portal Lego Toy Pad, Batmana i batmobil, Gandalfa oraz Wyldstyle. Jak można się domyślać, LEGO planuje już sprzedaż dodatkowych pakietów z kolejnymi pojazdami, gadżetami i postaciami.

W tym roku do sprzedaży trafią między innymi Marty McFly, pakiety Ninjago, Wonder Woman i Cyborg z uniwersów DC Comics, Gollum, Gimli, Legolas czy kolejni bohaterowie „LEGO Przygoda”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze