Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obszerny gameplay ze Star Citizen w wersji alpha 3.0

Z lądowaniem na planecie.

Deweloperzy ze studia Cloud Imperium Games opublikowali zapis prezentacji Star Citizen, zorganizowanej na tegorocznych targach Gamescom.

W trakcie niemieckiej imprezy twórcy pokazali grę w wersji 3.0. Warto zaznaczyć, że aktualizacja początkowo miała otrzymać oznaczenie 2.7, ale ze względu na ogrom wprowadzanych zmian i nowości zdecydowano nadać łatce wyższy numer.

Autorzy przedstawili fabularną misję, w której gracz musiał spotkać się z niejakim Milesem Eckhartem - mężczyzna twierdził, że ma zlecenie do wykonania.

Najpierw trzeba było dotrzeć do jegomościa, co było okazją, aby pokazać lądowanie na planetach - element, który zostanie wprowadzony właśnie w alphie 3.0.

W udostępnionym nagraniu wspomniany mechanizm wygląda dosyć dobrze - statek płynnie przechodzi z przestrzeni kosmicznej do atmosfery, zaś wszystko można obserwować w perspektywie pierwszej osoby.

Eckhart zleca bohaterowi zadanie odzyskania danych z czarnej skrzynki wraku pewnego okrętu. Po odnalezieniu jednostki, gra zamieniła się w tradycyjną strzelankę - na ekranie pojawiła się broń i charakterystyczny celownik.

Po chwili protagoniście było dane skorzystać z „pukawki” - przemierzając mroczne korytarze, natknął się nie tylko na zamrożone ciała członków załogi, ale też na nastawionego wrogo osobnika.

W wersji alpha 3.0. wprowadzony zostanie system gwiezdny Stanton z planetami Hurston, Microtech, Crusader, Delamare, ArcCorp oraz dwunastoma księżycami i ponad trzydziestoma stacjami kosmicznymi.

Aktualizacja doda także podstawowe profesje, które będzie można wybrać w czasie rozgrywki - kupca, dostawcy towarów, pirata, najemnika i łowcy nagród. Do tego system proceduralnego generowania powierzchni planet.

Data premiery łatki nie jest na razie znana, ale powinna zostać opublikowana jeszcze w tym roku. Na razie twórcy przygotowują się do wydania wersji oznaczonej numerem 2.5 - patch ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu.

Opracowywane przez Cloud Imperium Games Star Citizen to przede wszystkim „symulator życia w kosmosie”.

Rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Wszystko to w rozległej galaktyce w towarzystwie innych graczy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze