Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obszerny gameplay z The Evil Within 2 pokazuje początkowe etapy gry

Wprost z targów Gamescom.

W sieci pojawił się zapis prezentowanego na tegorocznych targach Gamescom fragmentu rozgrywki z horroru The Evil Within 2.

Podzielony na trzy części materiał przedstawia drugi rozdział kampanii fabularnej, a więc początkowe etapy gry.

Sebastian zmierzy się z różnymi przeciwnikami

Uwaga - nagranie może zawierać spoilery!

W udostępnionym filmie można zauważyć, że twórcy zwiększyli nacisk na eksplorację. Sebastian przemierza kolejne lokacje, wśród których są jednak nie tylko zamknięte pomieszczenia, ale i otwarte przestrzenie.

Nie zabrakło również starcia ze zjawami i potworami. Bohater eliminuje oponentów w walce wręcz lub z pomocą broni palnej, choć należy pamiętać, że dysponuje ograniczonym zapasem amunicji. Podopieczny wielokrotnie więc stara się omijać oponentów lub pozbywać wrogów po cichu.

Jest też zbieranie przedmiotów zdradzających dodatkowe informacje na temat toczących się wydarzeń. Do tego mroczna stylistyka poszczególnych obszarów.

The Evil Within 2 to bezpośredni sequel, a więc kontynuuje wątki, które pojawiły się w pierwszej części. Powraca między innymi kwestia córki głównego bohatera, Sebastiana Castellanosa.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Ratowanie dziewczynki nie będzie jedynym celem detektywa. Na zlecenie tajemniczej organizacji Mobius musi powrócić do czegoś w rodzaju rzeczywistości wirtualnej, czyli do systemu STEM. To właśnie w tym sztucznym świecie rozgrywa się cała przygoda.

Cyfrowy wytwór określany jest jako miasto Union. Bohater nie orientuje się tym razem w terenie i jest zupełnie zagubiony, ale musi odnaleźć umysł Lily, który napędza cały świat.

The Evil Within 2 zadebiutuje 13 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze