Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia ujawnia GTX 950

Budżetowa średnia półka.

Nvidia oficjalnie ujawniła i rozpoczęła sprzedaż nowego modelu karty graficznej - GeForce GTX 950. Urządzenie jest skierowane do fanów gier MOBA, takich jak League of Legends czy Dota 2.

Sprzęt w zamyśle ma trafić w lukę na poziomie cenowym 500-800 zł, choć obecne kwoty zakupu w Polsce plasują się w okolicach tej wyższej wartości.

GTX 950 bazuje oczywiście na architekturze Maxwell. Dysponuje 768 jednostkami cieniującymi i 40 jednostkami renderującymi. Standardowe taktowanie rdzenia wynosi 1024 MHz, a taktowanie pamięci - 1650 MHz. Urządzenie wyposażono w 128-bitowy interfejs i 2 GB pamięci.

Wśród dostępnych funkcji i opcji wymieniono między innymi wsparcie dla DirectX 12 i wygładzania krawędzi MFAA, a także „redukowanie opóźnień” w grach MOBA, co najlepiej świadczy o tym, do kogo skierowany jest produkt.

Razem z ogłoszeniem nowej karty, Nvidia poinformowała także, że aplikacja GeForce Experience wzbogaci się w najbliższej przyszłości o opcję automatycznej transmisji rozgrywki - na Twitch lub bezpośrednio do znajomego, przez szyfrowane połączenie.

Mały ZOTAC GeForce GTX 950

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze