Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy pokaz The Last of Us 2 odbędzie się przed E3 2019?

Gra może ukazać się w tym roku.

Firma Sony tuż przed tegorocznymi targami E3 zorganizuje nowy pokaz The Last of Us 2, czyli projektu przygotowywanego przez studio Naughty Dog - wynika z nieoficjalnych informacji.

Źródłem doniesień jest użytkownik forum Resetera o pseudonimie Aokiji. W trakcie dyskusji o dacie premiery produkcji stwierdził, że wkrótce producent konsol PlayStation powinien ujawnić dodatkowe detale o grze. Nie wykluczył też, że tytuł ukaże się w tym roku.

„Biorąc pod uwagę, że przed E3 otrzymamy nowe szczegóły na temat The Last of Us 2, byłoby bardzo dziwnym, gdyby projekt nie zadebiutował ostatecznie w 2019 roku” - napisał internauta, choć nie zdradził, skąd posiada informacje.

Warto zaznaczyć, że Sony nie pojawi się - po raz pierwszy w historii - na wydarzeniu organizowanym w Los Angeles. Niewykluczone więc, że firma postanowi przypomnieć graczom o swoich produkcjach w inny sposób.

Co ciekawe, koncern może zaprezentować nie tylko The Last of Us 2. Kilka dni temu Hideo Kojima obiecał, że nowy materiał z Death Stranding pojawi się w ciągu miesiąca, a na Twitterze opublikował zdjęcie, przedstawiające jak pracuje nad montażem tajemniczego wideo.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Faktem jest, że w przeszłości informacje od Aokiji sprawdziły się - przykładowo przed oficjalną zapowiedzią ujawnił plany związane ze State of Play, czyli internetowym programem o nowościach na PS4.

Data premiery The Last of Us 2 nie jest na razie znana. Oficjalna strona internetowa PlayStation przekonuje jednak, że gra zadebiutuje „wkrótce”, a niedawno twórcy oznajmili, że nagrano finałową scenę.

Źródło: Resetera, GamesRadar

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze