Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy model Apple TV otrzyma kontroler w stylu Wii Remote

Premiera w październiku.

Firma Apple ogłosiła wczoraj nowy model Apple TV, z kontrolerem przypominającym w założeniach Wii Remote od Nintendo.

Beat Sports

„Pilot” urządzenia otrzyma szklany ekran dotykowy i bardziej klasyczne przyciski, ale może także służyć za kontroler ruchowy, co znajdzie zastosowanie w grach.

Na konferencji Apple pojawili się przedstawiciele studia Harmonix, prezentując grę Beat Sports na Apple TV, przypominającą nieco popularne Wii Sports.

Stworzona postać weźmie udział w przygotowanych mini-grach, uderzając na przykład piłkę w rytm muzyki. Machanie „pilotem” to uderzenia kijem, a bohatera przemieszczamy za pomocą ekranu dotykowego.

Harmonix zapewnia, że Beat Sports to tytuł startowy dla Apple TV, wspierający także tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób.

Inne wymienione na konferencji produkcje dla nowego urządzenia Apple to Guitar Hero Live i Disney Infinity 3.0. Jest też dedykowana wersja mobilnego Crossy Road, z lokalną kooperacją.

Posiadacze iPhone'ów będą mogli kontynuować rozgrywkę po powrocie do domu, przesiadając się na urządzenia podłączone do telewizora.

Apple TV ukaże się w październiku. Podczas konferencji zapowiedziano także szereg innych urządzeń: większy tablet iPad Pro oraz telefony iPhone 6S i iPhone 6S Plus.

Poniżej materiał wideo o nowym Apple TV, od serwisu The Verge.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze