Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowi kosmici i towarzysze w kolejnym zwiastunie Mass Effect: Andromeda

Jest też film o oddziale pionierskim.

BioWare opublikowało nowy zwiastun Mass Effect: Andromeda, który koncentruje się na fabule powstającej gry i nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki.

W produkcji pokierujemy rodzeństwem Ryderów (na początku zabawy wybierzemy siostrę lub brata), dowodzącym wyprawą do tytułowej galaktyki. Na miejscu okaże się jednak, że bohaterowie nie są mile widziani.

Grupa zostanie zaatakowana przez tajemniczych kettów. Film sugeruje, że istotnym przedstawicielem rasy jest niejaki Archon - to właśnie z nim zmierzymy się podczas zabawy.

Trailer pozwala również bliżej przyjrzeć się przedstawicielce angara - innej nowej cywilizacji, która pojawi się w grze. Osobnik przypomina nieco znanego z „Gwiezdnych wojen” Twi'leka.

Kosmitka z rasy angari budzi skojarzenia z „Gwiezdnych wojnami”

W filmie przedstawiono również Corę - ludzka towarzyszkę, z którą główny bohater będzie mógł nawiązać romans.

Liam i Cora

Jest też Kalo Jeth - salarianin, którego zadaniem ma być pilotowanie okrętem Tempest.

Kylo Jeth we własnej osobie

W pewnym momencie zwiastuna na ekranie pojawia się Ryder otoczony pozostałymi towarzyszami - Peebee, Liamem, Corą i Drackiem. Brakuje tylko turianki o imieniu Vetra.

Ryder z grupą towarzyszy

To nie wszystko, ponieważ opublikowano materiał poświęcony oddziałowi pionierskiemu. W filmie przedstawiono pokrótce członków grupy, w tym dowódcy - ojca głównych bohaterów, Aleca Rydera.

Wideo warto jednak włączyć na stronie Inicjatywy Andromeda. Jeśli bowiem obejrzymy wszystkie sześć planowanych nagrań przed premierą gry, w dniu debiutu otrzymamy specjalny hełm dla postaci.

Mass Effect: Andromeda ukaże się 23 marca na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Abonenci usług Origin Access i EA Access będą mogli rozpocząć rozgrywkę tydzień wcześniej - 16 marca.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze