Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe wersje Uncharted pozwolą przenieść zapisy z PS4 na PS5

Oraz trofea.

Gracze będą mogli przenieść postępy oraz trofea z Uncharted 4: A Thief's End oraz Uncharted: The Lost Legacy z PlayStation 4 do nadchodzących wersji PS5.

Obie produkcje ukażą się na nowej konsoli (oraz na PC) w najbliższy piątek, w ramach zestawu Uncharted: Legacy of Thieves Collection, zawierającego właśnie odświeżone odsłony.

Teraz Sony wyjaśniło na oficjalnej stronie produkcji, że transfer będzie możliwy. Takie podejście nadal nie jest standardem na konsolach Sony, a proces przenoszenia danych bywa kłopotliwy, wymagający korzystania z PS4.

Wygląda na to, że w przypadku PlayStation 5 nie będzie to konieczne, o ile oczywiście korzystamy z funkcji zapisów w chmurze, dostępnej dla abonentów PlayStation Plus. Nie jest obecnie jasne, jak proces będzie wyglądał w przypadku osób nie opłacających subskrypcji.

Co interesujące, na liście pytań i odpowiedzi znaleźć można także wyjaśnienia, że opowieść w obu grach nie ma nic wspólnego z tym, co zobaczymy w nadchodzącym filmie „Uncharted”.

To zapewne pokłosie promocji, w ramach której osoby składające zamówienia przedpremierowe na Uncharted: Legacy of Thieves Collection mają szansę zdobyć także bilet do kina. Promocja dostępna jest także w Polsce.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze