Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe projekty „The Walking Dead” będą kręcone pomimo strajków

Związek się ugiął w tym przypadku.

Stacja telewizyjna AMC wynegocjowała ze związkiem SAG-AFTRA (organizacja reprezentująca aktorów w trakcie strajków w Hollywood) możliwość dalszej pracy na planach zdjęciowych kilku produkcji. Chodzi między innymi o dwa spin-offy serii „The Walking Dead”.

Jednym z nich jest „TWD: Daryl Dixon”, opowiadający o tytułowym Darylu (w tej roli Norman Reedus), który musi przetransportować przez kraj pewnego chłopca, aby uratować ludzkość. Co prawda, pierwszy sezon serialu jest już gotowy i zostanie pokazany 10 września w USA, ale nie było pewne, czy powstanie drugi. Teraz wiemy, że produkcja będzie kontynuowana, a zdjęcia rozpoczną się w najbliższej przyszłości we Francji.

Daryl jest jednym z najbardziej charakterystycznych bohaterów uniwersum „The Walking Dead”

Prace zostaną także wznowione na planie pierwszej odsłony „TWD: The Ones Who Live”. Spin-off śledzi dalsze losy - znanych z oryginalnego cyklu - Ricka (Andrew Lincoln) i Michonne (Danai Gurira). Według informacji portalu Deadline, premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

„TWD: The Ones Who Live” ma rzekomo finalnie liczyć sześć odcinków

W ramach ciekawostki, trzecim tytułem, który został wynegocjowany przez stację AMC, jest nagrywany w czeskiej Pradze „Wywiad z wampirem”. Główne role w serialu grają Jacob Anderson, Sam Reid, Eric Bogosian i Bailey Bass.

Niecodzienna decyzja zarządców SAG-AFTRA wzbudziła niemałe kontrowersje wśród członków organizacji. Uważają bowiem, że podważa solidarność strajku. Dyrektorzy tłumaczą się jednak tym, że wytwórnia stacji AMC nie należy do AMPTP (Związek Producentów Filmowych i Telewizyjnych), z którym SAG-AFTRA toczy boje o lepsze warunki finansowe dla artystów.

Ponadto studio stacji jest tak zwaną „firmą autoryzowaną”, co oznacza, że będzie trzymało się warunków wynegocjowanych przez obie strony konfliktu. Dodajmy jeszcze, że wspomniane produkcje są realizowane poza granicami USA, co jest kluczowym warunkiem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze