Skip to main content

Nowe grafiki z Resident Evil 4 Remake. Fan porównuje lokacje z oryginałem

Remont generalny.

Oficjalny profil marki Resident Evil zaprezentował nowe zrzuty ekranu z nadchodzącego remake’u czwartej odsłony cyklu. Jeden z fanów postanowił zestawić opublikowane grafiki ze screenshotami wykonanymi w oryginalnej grze.

Materiały prezentują klatkę schodową zniszczonego domu, otoczenie zamku Salazara oraz komnaty wewnątrz budowli. „Zostały tylko dwa miesiące do wydania Resident Evil 4! Poniżej zamieszczamy kilka grafik pokazujących lokacje z RE4. Co się stanie w tych miejscach? Nie mogę się doczekać premiery!” - napisano w dołączonej wiadomości.

Jeden z internautów, posługujący się pseudonimem Naven0m, przygotował porównanie przesłanych grafik z podobnymi kadrami z oryginalnej wersji gry. Jak możemy zobaczyć, odwiedzane miejsca posiadają teraz o wiele więcej detali i elementów otoczenia. Znacznej poprawie uległy także tekstury i efekty cząsteczkowe, co jednak nie jest zaskoczeniem.

Po wnętrzu zamku widać także, że lokację znacznie przebudowano. Zamiast dzielić wnętrze na kilka mniejszych sal, do zamku będziemy teraz wchodzić przez długi korytarz z licznymi kolumnami. Także obecne w oryginale „paleniska” zamieniono na bardziej konwencjonalne świeczniki. Całość jest również teraz skąpana w klimatycznej ciemności

Przypomnijmy, że odświeżone wydanie Resident Evil 4 zadebiutuje już 24 marca tego roku. Oprócz poprawionej grafiki i przeprojektowania lokacji, gra pozostanie w dużej mierze wierna pierwowzorowi, śledząc dokładnie tę samą historię i wydarzenia. Gra pojawi się na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz komputery z systemem Windows.

Zobacz także