Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe frakcje i religie w dodatku Empires of Sand do Total War: Attila

Premiera 15 września.

Strategia Total War: Attila otrzyma 15 września kolejne rozszerzenie, zatytułowane Empires of Sand. „Pakiet kulturowy” wprowadzi między innymi kolejne frakcje i religie.

Wielbłądy w akcji

Dodatek wyceniony na standardowe 7,50 euro (ok. 32 zł) to ugrupowania Aksum i Himyar oraz Tanukhidzi z pustyń Afryki i Bliskiego Wschodu. Wszyscy z nowymi, unikatowymi jednostkami.

Dostępne będą też trzy nowe religie: chrześcijańskie kościoły wschodnie, judaizm oraz pogaństwo semickie. Wybór ma konsekwencje i wpływa na kampanię: łańcuchy budowy, warunki zwycięstwa, wydarzenia, technologie i ogólne premie.

Wszystkie wprowadzane frakcje otrzymają swoje siły, takie jak różnego rodzaju jeźdźcy na wielbłądach, łucznicy z ogarami wojny czy lekka partyzancka kawaleria szturmowa - wydmowi lansjerzy. Łącznie jednostek jest ponad 50.

Tanukhidzi to frakcja hordy, więc nie może wybrać dwóch religii. Reprezentuje pustynne rebelie i najlepiej nadaje się dla osób preferujących agresywną rozgrywkę.

Lud Aksum swą potęgę zawdzięcza doskonale rozwiniętym szlakom handlowym, co ma swoje odzwierciedlenie w ich stylu gry i premiach.

Królestwo Himyar powstało na pustyni, co przekłada się na stosowne bonusy: mniejszy współczynnik zmęczenia dla wszystkich wojowników, budynek wzmacniający żyzność w stolicy frakcji oraz pustynni dywersanci, uniemożliwiający uzupełnianie obcych armii w regionach, w których stacjonują własne jednostki.

Wszystkie frakcje dostaną własne cechy kampanijne, jak konieczność konserwowania tamy w przypadku Himyaru czy dostęp do dezerterujących rzymskich jednostek u Tanukhidów.

Studio The Creative Assembly zapewnia, że w dniu premiery dodatku opublikuje także darmową frakcję dla wszystkich graczy, ale nie podano jeszcze szczegółów na ten temat.

Cover image for YouTube videoTotal War: ATTILA – Empires of Sand Culture Pack Announce Trailer

Masz chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Total War: Attila

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze