Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra Paradoxu pozwoli wcielić się w kosmicznego górnika. Zapowiedziano Starminer

Do tej pory znane jako ILL Space.

Paradox Interactive - odpowiedzialne za serię kultowych strategii - zapowiedziało grę Starminer, którą gracze mogli kojarzyć do tej pory jako ILL Space. Produkcja otrzymała nie tylko nowy tytuł, ale i przybliżony termin premiery.

Stworzeniem gry wciąż zajmuje się słoweńskie studio CoolAndGoodGames, a Paradox podjęło się po prostu roli wydawcy. Produkcja doczekała się tym samym rozgłosu i nowego zwiastuna, w którym ujawniono, że premierę we wczesnym dostępie zaplanowano na początek przyszłego roku.

Zmiana nazwy nie wpłynęła na najważniejsze założenia rozgrywki. Wciąż mamy do czynienia z symulatorem kosmicznego górnika, którego zadaniem będzie pobierania surowców z przestrzenii kosmosu, prowadzenie badań na zdobytych zasobach, a także rozbudowa latającej bazy. Czasem przyjdzie nam również stanąć do walki z kosmitami, którym nie spodoba się ekspansja górniczej floty.

„W Starminer wszechświat jest czymś więcej niż tylko pięknym tłem do eksploracji i podboju - to plac zabaw dla graczy, którzy będą odkrywać swoją kreatywność i długoterminowe ambicje” - czytamy w opisie gry. Podstawą zabawy będzie możliwość projektowania różnorodnych stacji kosmicznych, wydobywanie zasobów oraz budowanie swojej potęgi na międzygwiezdnej arenie.

Idąc za opisem, coś dla siebie znajdą także fani kooperacji i szeroko pojętej gry sieciowej. „Nasza wizja obejmuje nieustanną ewolucję gry, z ciągłymi aktualizacjami, które wprowadzą nowe wyzwania, różnorodne cywilizacje i lepszą grafikę, zapewniając, że kosmiczna przygoda pozostanie zawsze wciągająca” - zapewniają twórcy.

Wczesny dostęp do Starminer będzie dostępny tylko poprzez Steama, a twórcy nie wspominają o planach wydania gry na konsole. Konkretną datę premiery na PC poznamy zapewne niebawem, ale już teraz pozycję możemy dodać do swojej listy życzeń.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze