Skip to main content

Nowa Forza Motorsport jednak bez natywnej wersji na Xbox One

Na starej generacji co prawda zagramy, ale...

Podczas niedawnego Developer_Direct padło kilka nowych informacji na temat flagowych wyścigów Microsoftu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Forza Motorsport nie otrzyma natywnej wersji na past geny.

Wyjaśniła się przy okazji sprawa ubiegłorocznego przecieku sugerującego, że Forza Motorsport mimo wcześniejszych zapowiedzi będzie tytułem cross-platformowym. Okazuje się, że gra wyjdzie wyłącznie na Xbox Series X/S oraz PC. Posiadacze Xbox One będą mogli co prawda zagrać, ale tylko w chmurze, co potwierdza wpis na stronie pomocy technicznej gry.

Forza Motorsport została stworzona z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości konsol Xbox Series X|S. Wraz z dokładnością odświeżonej fizyki, pięknem samochodów i torów, nowymi dynamicznymi porami dnia, zaawansowanymi uszkodzeniami samochodów i śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym na torach, Forza Motorsport to pokoleniowy skok w immersji i najbardziej zaawansowana technicznie i autentyczna gra wyścigowa, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy” - czytamy na stronie pomocy technicznej.

"Forza Motorsport będzie dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, w tym na konsolach, komputerach PC i w chmurze, a także Xbox Series X|S, Windows 10/11 PC i Steam".

Oznacza to, że posiadacze konsol z rodziny Xbox One zagrają wyłącznie za pośrednictwem chmury, a zatem tylko, jeśli wykupią subskrypcję Game Pass Ultimate. Forzy Motorsport nie będzie można uruchomić bezpośrednio na sprzęcie poprzedniej generacji, a dostępne będą jedynie wersje na Xbox Series X/S oraz PC.

W ubiegłym roku w sieci zawrzało, gdy wyciekły screeny z domniemanej wersji testowej Forzy Motorsport przeznaczonej dla Xbox One. Wcześniej twórcy zapowiadali, że gra powstaje od podstaw z myślą o nowej generacji konsol, więc doniesienia wzbudziły niemałe emocje. Gra jednak nie ukaże się na past genach, choć niewykluczone, że przez jakiś czas rzeczywiście rozważano premierę na dwóch generacjach sprzętu.

Zobacz także