Skip to main content

Trolle wyrzucają graczy Helldivers 2 z lobby tuż przed końcem meczu. Studio pracuje nad rozwiązaniem problemu

Fani mają własne propozycje.

Fani Helldivers 2 skarżą się na złośliwych graczy, którzy wyrzucają swoich kompanów z rozgrywki tuż przed końcem meczu. Studio Arrowhead ogłosiło, że jest świadome problemu i niedługo zostaną wprowadzone stosowne poprawki.

O sprawie informuje serwis Gamesradar. Tego typu sytuacje stały się przedmiotem głośnej debaty w środowisku graczy Helldivers po tym, jak kilka nagrań dokumentujących incydenty stało się viralami w sieci. W większości przypadków gracze byli wyrzucani z rozgrywki przez lidera drużyny w czasie ewakuacji, ale zdarzały się jeszcze gorsze wersje: niektórych trolle rozłączali z lobby już w trakcie krótkiej cutscenki kończącej misję.

Zobacz na YouTube

Na oficjalnym serwerze Discorda gry fani proponowali na przykład, aby wyrzucony z rozgrywki gracz mimo wszystko otrzymywał około 50 procent zasobów, które udało mu się zebrać podczas misji. Na propozycję graczy odpowiedział menedżer społeczności o pseudonimie Twinbeard. „W zasadzie pracujemy już nad rozwiązaniem irytującego problemu, gdy ktoś zostaje, cóż, »wyrzucony z gry przez jakiegoś dupka«, jak to ktoś elokwentnie określił” - pisze rzecznik Arrowhead. „Nie mamy jeszcze konkretnej daty, ale wprowadzimy to już niedługo”.

Niestety Twinbeard nie przekazał, jakie konkretnie rozwiązanie zostanie wprowadzone. Niektórzy gracze proponują wzięcie przykładu z Deep Rock Galactic, gdzie gracze wyrzuceni z rozgrywki wciąż zachowują 25 procent zebranego doświadczenia i materiałów. Inni natomiast proponują dodanie do gry systemu reputacji - po zakończeniu meczu członkowie lobby mogliby oceniać swoich kamratów. Dzięki temu później gracze z wysokimi ocenami graliby z podobnie uczciwymi osobami, a trolle byłyby zmuszane do męczenia się z innymi trollami.

Z drugiej strony, co ciekawe, zdarzają się też gracze twierdzący, że problem wyrzucania graczy z lobby przez złośliwców jest mocno przesadzony. „Rozumiem waszą frustrację, ale szczerze mówiąc, mam na liczniku ponad 400 godzin w grze i rzadko kiedy byłem wyrzucany z rozgrywki. Jeśli troll pomagał nam w misji, ale na koniec postanowił wszystkich wystrzelać, to nie chciałbym, żeby otrzymywał jakąkolwiek rekompensatę po wyrzuceniu” - pisze na Reddicie niejaki Nicklaus91.

Zobacz także