Skip to main content

Gracze Helldivers 2 znaleźli sposób na zabójcze obrażenia od upadków. Wystarczy użyć... emotki

Uścisk, który ratuje życie.

Żołnierze Super Ziemi z Helldivers 2 muszą mierzyć się z wieloma groźnymi przeciwnikami, ale z reguły tym najniebezpieczniejszym jest grawitacja. Gracze odkryli jednak sposób, jak skutecznie zredukować obrażenia od upadku i zwiększyć statystyki przeżywalności.

Okazuje się, że sekretem do przeżycia niefortunnego skoku lub zjazdu z góry może być wykorzytanie jednej z powszechnie dostępnych emotek. Brzmi to niezbyt poważnie, ale przeprowadzone niedawno testy udowadniają, że obrażenia faktycznie są mniejsze, jeśli w trakcie lotu postać wykona animację uścisku lub salutowania. Dowody znajdziemy m.in. na Reddicie.

Attention Helldivers, using an emote mid-fall may SAVE YOUR LIFE!
byu/21471824781 inHelldivers

Jak widać, upadek ze średniej wysokości „na główkę” kosztuje nas ok. 70% punktów życia, ale ten sam wyczyn po użyciu emotki uścisku pochłonie już zaledwie 25%. Jeszcze lepiej widać to w przypadku dużej wysokości, gdzie za standardowy skok przypłacimy życiem, a po użyciu emotki salutu nasze zdrowie spadnie o ok. 50%.

Błąd czy ciekawostka?

Skąd wzięły się tak znaczące różnice? Oficjalne rozwiązanie zagadki pozostaje nieznane, ale gracze przypuszczają, że obrażenia od upadku mogą być bezpośrednio powiązane z pozycją, w jakiej upada postać. Oznaczałoby to, że upadek na nogi zabierze postaci mniej życia niż upadek prosto na głowę. Jak widać, jedyną opcją zmiany pozycji podczas lotu są właśnie emotki.

To whoever said emoting reduces fall damage, thanks
byu/Chunke-Funke-Monke inHelldivers

Być może jednak manipulacja obrażeniami jest po prostu efektem błędu, na który twórcy będą chcieli coś zaradzić. Oczywiście muszą liczyć się z tym, że mocno rozgniewają graczy, którym powietrzne akrobacje bardzo przypadły do gustu. Chyba lepszym pomysłem będzie jednak dodanie do Helldivers 2 nowej zawartości, aby zaradzić na rosnący spadek liczby graczy.

Zobacz także