Skip to main content

Jeśli czekacie na kampanię fabularną Helldivers 2, szef Arrowhead ma złe wieści

„Wybacz, kumplu”.

Shams Jorjani - od niedawna nowy szef studia Arrowhead Game - rozwiał ostatnie wątpliwości w kwestii pełnoprawnej kampanii fabularnej w Helldivers 2. Szanse na powstanie nowego trybu są zerowe.

Oczywiście standardowa rozgrywka w Helldivers 2 ma już pewne znamiona fabuły, za które odpowiadają dwaj Mistrzowie Gry, ale Jorjani miał na myśli pełnooprawną kampanię z oddzielną historią, przerywnikami filmowymi oraz „epickimi i tragicznymi” momentami. Kwestię wyjaśnił w odpowiedzi na pytanie w serwisie X.

Nic takiego nie powstanie. Wybacz, kumplu, ale to jak budowanie całkowicie nowej gry” - odpisał jednemu z graczy. Najwyraźniej nie przekonał go nawet wpis innego komentującego, który byłby gotowy wydać na grę kolejne 80 dolarów. Może uda się w Helldivers 3?

Kampania fabularna pomogłaby w statystykach?

Do zaprojektowania oddzielnego trybu potrzeba byłoby zapewne całkowicie nowego zespołu oraz masy czasu i zasobów. Co więcej, jeśli studio chciałoby z tej inwestycji cokolwiek odzyskać, to kampanię trzeba byłoby ukryć za płatnym DLC. Raczej trudno zakładać, że tytuł sprzedałby nagle kolejny milion egzemplarzy wśród graczy zainteresowanych nowym trybem.

Helldivers 2 niezmiennie podążą więc drogą sieciowej gry-usługi, choć szał na obronę demokracji zdążył już nieco wygasnąć. Statystyki popularności udało się podbić dzięki wydaniu większego patcha, ale średnia grających na Steamie powraca powoli do standardowego wyniku w okolicach 40 tysięcy graczy jednocześnie.

Być może wykres na stronie SteamDB ponownie przebije liczbę 100 tysięcy, gdy gra doczeka się większej dostawy nowości. Idealnie pasowałaby trzecia frakcja przeciwników, o której spekuluje się już od długiego czasu.

Zobacz także