Skip to main content

Gracze Helldivers 2 targują się z twórcami. Chcą nową pelerynę za uratowanie dzieci

Chętni do pomocy, ale nie za darmo.

Najnowszy Rozkaz Główny w grze Helldivers 2 stawia przed graczami znaczne wyzwanie moralne: mogą zdobyć rzadkie materiały potrzebne do zbudowania nowej super broni albo wyruszyć na bohaterską misję ratowania dzieci. Oczywiście fani produkcji bardzo chętnie wyruszą na chwalebną misję, ale nie zrobią tego bezinteresownie: chcą nową pelerynę upamiętniającą to wydarzenie.

Sygnał SOS odebrany z Vernen Wells opisuje tysiące ocalałych cywili uwięzionych w pozostałościach Szpitala Dla Bardzo Chorych Dzieci im. Superobywatelki Anne” - możemy przeczytać w opisie najnowszego rozkazu. „Bez natychmiastowej akcji ratunkowej niedługo zginą z głodu, pragnienia albo wybici przez Automatony”.

Niestety jednocześnie wywiad Super Ziemi odkrył „dużą składnicę ładunków wybuchowych na Marfark”, która „wielce prawdopodobnie zawiera krytyczne rzadkie materiały potrzebne, aby w końcu wprowadzić na pole walki miny przeciwczołgowe MD-17”. Z tego powodu dowództwo postawiło przed graczami trudną decyzję: „Tylko pierwsza z oswobodzonych planet ma szanse na przetrwanie. Wierzymy, że Helldiversi - mając do wyboru ratowanie dzieci lub uzbrojenia - podejmą najlepszą decyzję, co ocali więcej Wolności”.

Jak informuje serwis VG247, ponieważ zadanie wymaga połączonego działania wielu graczy, w społeczności gry rozpoczęła się dyskusja, na którą planetę wyruszyć. Ponieważ większość z fanów opowiada się za ratowaniem broni, niektórzy zaczęli zwracać się do twórców gry, aby dodali do gry nową pelerynę. Ma ona służyć jako karta przetargowa przeciwko graczom, którzy nie chcą ratować dzieci.

Prosimy Arrowhead, jeśli uratujemy dzieci, dajcie nam pelerynę stworzoną przez dzieci, albo chociaż wiadomości od ocalonych dzieci na naszym Super Niszczycielu. Zróbcie słuszną rzecz, uratujcie dzieci” - napisał jeden z graczy w dziale Reddita poświęconym strzelance. Post spotkał się z ogromnym odzewem społeczności, która uznała to za świetny pomysł.

Posts from the helldivers
community on Reddit

Jednocześnie wielu zaczęło się zastanawiać, odkładając żarty na bok, jaką faktycznie nagrodę szykują dla graczy twórcy za poświęcenie użytecznej broni i skupienie się na misji ratowania dzieci, których nawet nie zobaczymy w grze. Niektórzy też wątpią, czy w ogóle będzie za to jakaś nagroda, a twórcy tylko droczą się z graczami. Niemniej, za ratowaniem dzieci opowiadają się także moderatorzy na oficjalnym serwerze Discorda gry. Między innymi popularny menedżer społeczności o pseudonimie General Brasch zachęca graczy słowami „życie przyszłego pokolenia Helldiversów musi zostać ocalone”.

Zobacz także