Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No Man's Sky - gdzie znaleźć wszystkie pierwiastki

Lista i opis minerałów

Pierwiastki to podstawowy rodzaj zasobów w No Man's Sky - bez nich nie naprawimy elementów ekwipunku, nie stworzymy nowych przedmiotów, nie naładujemy energii broni i kombinezonu. Niektóre służą też jako paliwo i amunicja.

Z uwagi na losową naturę No Man's Sky, nie możemy wskazać, na jakiej planecie, w którym miejscu znajdziecie konkretne pierwiastki. Opiszemy jednak je wszystkie, z podziałem na odpowiednie kategorie, dodając też informacje o tym, gdzie najlepiej się za nimi rozglądać i jakie formy przybierają.

Powrót do spisu treści: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki


Pierwiastki czerwone (Izotopy):

 • Pluton - jeden z najważniejszych zasobów, używany jako paliwo silnika startowego, a także do ładowania energii broni i kombinezonu. Występuje na planetach w postaci czerwonych kryształów wyrastających z ziemi.
 • Węgiel - również pierwiastek podstawowy, używany do zasilania systemu sił witalnych lub doładowania lasera wydobywczego. Najczęściej spotykany w pniach drzew i w większych roślinach, które można rozbić laserem.
 • Tam 9 - paliwo dopalacza, a także element zasilający niektóre systemy i broń, a więc zawsze potrzebny. Występuje w niektórych roślinach, ale najłatwiej zdobyć go rozbijając asteroidy.
Pluton i inne pierwiastki izotopowe oznaczone są czerwonymi ikonami

Pierwiastki żółte (Tlenki):

 • Żelazo - najczęściej występujący tlenek. Jego pokłady znajdują się w różnych skalach na powierzchni planet. Przydatny podczas napraw i konstruowania przedmiotów.
 • Cynk - cynk to pierwiastek zasilający system ochronny kombinezonu, jest też wykorzystywany w craftingu. Występuje przede wszystkim w żółtych roślinach.
 • Tytan - podobnie jak żelazo, występuje w skałach, przeważnie jednak większych. Stosowany głównie podczas tworzenia różnych przedmiotów i ulepszeń.
 • Siarka - wkrótce więcej informacji o tym surowcu.

Zobacz także: No Man's Sky - do czego służy Cynk, gdzie go znaleźć

Tlenki to ikony żółte

Pierwiastki niebieskie (Krzemiany):

 • Heryd - pierwiastek pospolity, znalezienie go nie powinno być więc problemem. Tym bardziej, że występuje w formie, którą trudno przegapić, czyli w dużych, wysokich skałach, najczęściej w kształcie prostokątnej bryły.
 • Platyna - dosyć rzadko spotykany pierwiastek, występujący najczęściej w niebieskich roślinach na planetach. Wykorzystywany przy konstruowaniu technologii.
 • Chryzonit - także rzadko występujący minerał, stosowany do konstruowania zaawansowanych ulepszeń. Występuje w formie niebieskich skałek na planetach. Czasem też w większych asteroidach.
 • Silikon - wykorzystywany głównie przy ulepszaniu multinarzędzia, ale także w innych wynalazkach. Występuje głównie w niebieskich roślinach z kulistymi owocami.
Bloki herydu trudno przegapić

Pierwiastki zielone (Neutralne):

 • Iryd - wykorzystywany najczęściej do tworzenia ulepszeń broni, występuje na różnych planetach w formacjach skalnych oraz w niektórych większych asteroidach.
 • Glin - występuje w asteroidach (dużych) oraz w skałkach na powierzchniach planet. Wykorzystywany w niektórych wynalazkach, cenny łup dla handlarzy.
 • Emeryl - najczęściej znaleźć można go w asteroidach, czasem także w niektórych zielonkawych skałach na planetach. Można go sprzedać po niezłych cenach u handlarzy.
Neutralne pierwiastki oznaczono zielonymi ikonami
 • Miedź - materiał wykorzystywany przy konstrukcji niektórych ulepszeń technologii. Najczęściej można go znaleźć w wąskich skałach przypominających filary. Nie występują jednak zbyt często.
 • Złoto - występuje najczęściej w dużych głazach o odcieniach żółtych lub zielonych. Jego zastosowanie to głównie sprzedaż w terminalu handlowym.
 • Nikiel - stosunkowo rzadki pierwiastek, wykorzystywany w niewielu technologiach, więc nie trzeba wahać się przed odsprzedaniem go na rynku.

Pierwiastki fioletowe (Egzotyczne):

 • Radnox - występuje na planetach o ekstremalnych warunkach pogodowych i z niebezpiecznymi strażnikami. Najczęściej w formie owoców fioletowych kwiatów.
 • Calium - źródło tego pierwiastka to niektóre rodzaje zwierząt, najczęściej kuliste i z okrągłymi kształtami. Raczej na planetach z trudniejszymi warunkami.
Pierwiastki egzotyczne oznaczone są zieloną ikoną z wykrzyknikiem, gdy skanujemy otoczenie. Ikony poszczególnych pierwiastków są jednak fioletowe.
 • Omegon - nie możemy wskazać, gdzie występuje. Podczas rozgrywki natknęliśmy się na ten pierwiastek wyłącznie u niektórych handlarzy. Jest bardzo cenny.

Pamiętaj, że będąc na planecie należy używać skanera (L3), by podświetlać znajdujące się w okolicy pierwiastki (na ekranie zobaczysz ikony o różnych kolorach). Warto też zaznaczyć, że różne pierwiastki można kupić u handlarzy i na rynku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

No Man's Sky

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze