Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niskie oceny Dying Light 2 na Metacritic. Gracze wściekają się na błędy i problemy

Wiele elementów jest do poprawy?

Dying Light 2 uzyskuje od krytyków w większości pozytywne oceny, ale opinie od graczy są już znacznie gorsze. W serwisie Metacritic, przeważająca liczba not od graczy jest negatywna.

Na początek rzućmy okiem na oceny użytkowników na poszczególnych platformach. Jak widać, wersja na PS5 została oceniona najlepiej, a edycja Xbox One - najgorzej.

  • PC - 5,1
  • PS4 - 3,9
  • Xbox One - 3,4
  • PS5 - 5,6
  • Xbox Series X/S - 4,5

Co w takim razie nie podoba się graczom w Dying Light 2? Najbardziej oberwało się Techlandowi za problemy, na które wskazywały już recenzje serwisów gamingowych - a więc bugi i glitche, problemy z wydajnością na PC oraz niepoprawnie działający system online. Dużo osób zwraca też uwagę na płytką fabułę i dialogi.

Oceny na PC są jednymi z wyższych. Na tej platformie wystawiono też najwięcej not

W komentarzach odnośnie konsoli nowej generacji Microsoftu odnajdziemy zaś sporo użytkowników zawiedzionych trybami działania Dying Light 2 na Xbox Series X oraz S. Nie zabrakło nawet dość agresywnych wpisów.

Niektórzy narzekają na „okropny” system walki i brak systemu ragdoll, który w pierwszym Dying Light kierował animacją zombie po trafieniu bronią.

Walka z zombie w ogóle nie sprawia mi radości. Po prostu spamuje lewy przycisk myszy i czasami się leczę. To jest cały system walki” - czytamy w jednej z recenzji.

Nietrudno jednak domyślić się, że średnia ocen jest znacznie zaniżona przez użytkowników, którzy w akcie wściekłości wystawiają grze 0 punktów. Bardzo dużo „zer” gra otrzymała przykładowo za brak wsparcia języka włoskiego.

Warto jednak zaznaczyć, że polska produkcja uzyskuje też sporo wysokich ocen, w tym 10, szczególnie na PC i PS5.

Redakcja Eurogamer.pl zdecydowanie poleca nową grę Techlandu. Nasze argumenty przeczytacie w recenzji Dying Light 2, któremu przyznaliśmy srebrną rekomendację.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze