Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależny twórca sprzedał dom, by kontynuować prace nad grą Spark Rising

Teraz szuka wsparcia na Kickstarterze.

John Lee, twórca niezależnej gry Spark Rising i założyciel studia Wicked Loot poszukuje wsparcia na Kickstarterze. Aby sfinansować prace nad produkcją, deweloper zdążył już sprzedać własny dom.

„Założyłem Wicked Loot, by spełnić moje marzenia i zostać twórcą gier. Początkowo planowałem spółkę z moim przyjacielem Vickiem, który zmarł na raka zanim zdążyliśmy wcielić pomysł w życie” - napisał w informacji prasowej Lee.

„Ostatecznie zdecydowałem, ze zrobię to dla nas obu i sprzedałem dom, by pokryć koszty prac. Ale potrzebuję wsparcia, by Spark Rising mogło zrealizować swój potencjał.”

Opisywany tytuł bazuje na kreatywności graczy, którzy budują własne fortece, zasieki i potwory, wysyłane następnie do walki przeciwko wrogim robotom, dinozaurom i nieumarłym. Twórca przygotowuje tryb dla pojedynczego gracza i kooperację.

Na niecałe dwa dni przed zakończeniem zbiórki John Lee zdołał pozyskać planowane 17 tys. dol. Premiera w maju 2014 roku na PC i Maca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze