Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck opóźniony - Valve narzeka na brak części

Winny światowy kryzys.

Valve poinformowało, że przenośne komputery Steam Deck dotrą do pierwszych klientów dopiero w lutym przyszłego roku. Dotychczas zakładano, że część kupujących otrzyma sprzęt jeszcze w tym roku.

Firma tłumaczy się światowym kryzysem na rynku zaawansowanych komponentów, trapiącym także producentów konsol, samochodów - i wszelkiej innej współczesnej elektroniki.

„Z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów” - napisano w oficjalnym komunikacie.

Zapowiedziane w lipcu urządzenia planowano rozsyłać w kilku transzach, w zależności od kupowanej wersji. Pierwsze dostawy zaplanowano wtedy na grudzień, lecz terminu nie uda się dotrzymać.

Nowe zapewniania także nie brzmią do końca pewnie. „Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku” - dodaje Valve.

Teraz na oficjalnej stronie w sklepie widnieje już napis „oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia: po 2. kwartale 2022 roku”, a więc nowi kupujący będą najwyraźniej musieli poczekać do drugiej połowy roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze